banner56

Ömer Halisdemir'in Yeğenide Bir Kahraman Gibi Can Verdi

15 Temmuz'un sembol isimlerinden olan kahraman şehit Ömer Halisdemir'in yeğeni Halil Halisdemir, Bursa Mudanya'da denizde boğulmak isteyen bir genci kurtarmak isterken kendisi can verdi.

Ömer Halisdemir'in Yeğenide Bir Kahraman Gibi Can Verdi

Yeni Akit'in haberine göre, Fetullahçı Terör Örgütü'nün düzenlediği Milletin iradesine yapılan 15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştiren ve millet direnişinin sembolü haline gelen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in yeğeni Halil Halisdemir de bir kahramanlık yaparken yaşamını yitirdi.

Beklemeden denize atladı.

Tır şoförlüğü yapmakta olan Halil Halisdemir, Bursa Mudanya'da denizde boğulmak üzere olan bir genci kurtarmaya çalışırken kendisi sudan çıkamayarak hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde Bursa Mudanya'da bulunan ve 3 çocuk babası olan Halil Halisdemir, denizde bir gencin çırpınmaya başladığını gördü.

Hiç tereddüt etmeyen Halisdemir, vakit kaybetmeden hemen denize atladı ve boğulmakta olan gence doğru yüzdü. Büyük bir çaba sonucu boğulan genci kurtarmayı başaran Halil Halisdemir, kendisini kurtaramadı. Bir süre dalgalı sularda çırpınarak gözden kaybolan Halil Halisdemir, boğularak hayatını kaybetti.

Memleketi Niğde'de toprağa verildi.

Niğde'nin Çukurca ilçesinde toprağa verilen kahraman şehit Ömer Halisdemir'in yeğeni Halil Halisdemir'in yakınları çok büyük üzüntü yaşadı.

Gözyaşlarıyla Halisdemir'i son yolculuğuna uğurlayan yakınları ve arkadaşları, "Kahramanlık genlerinde var" yorumunu yaptı.

Kaynak: Yeni Akit
Foto: İhlas Haber Ajansı

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22