banner56

O En Şeffaf Belediye Başkanı Olmaya Aday

Bursa'da Bir Belediye Başkanı, Türkiye'nin En Şeffaf Belediye Başkanı Olmaya Aday

O En Şeffaf Belediye Başkanı Olmaya Aday

Bursa'nın Gürsu İlçesi Belediye Başkanı, şeffaflık konusunda çığır açıp Türkiye'de daha önce görülmemiş bir yaptı. Belediye Başkanı makam odasını Belediye Binasının önündeki meydana taşıdı. Sabah ise meydana gelen vatandaşlar Belediye Başkanı'nı masasında oturuken görünce şaşkınlarını gizleyemediler.

Bursa'da daha önce bu konu üzerine belediye başkanları çeşitli uygulamalara imzalar attılar. Bazı Belediye Başkanları makam odasının kapılarını sürekli açık bırakıp vatandaşların kolaylıkla makama ulaşabilmelerini sağlamışlardı. Fakat Bursa Gürsu Belediye Başkanı yapmış odluğu bu uygulama ile daha önce yapılmamış bir uygulamaya imza attı. Mustafa IŞIK makam odasını belediye binasının bulunduğu 14 dönümlük ilçe meydanına çıkardı. Başkan açık havada günlük rutin işlerini yaparken bir yandan da kendisi ile görüşmek isteyen vatandaşları makamında ağırlamaya başladı. Meydanda ise başkanı gören vatandanşlar şaşkınlıklarını gizlemeyemedir.

Belediye Başkanı Mustafa IŞIK konuyla ilgili olarak "Sabah mesaisine bahçede başlıyoruz. Buraya gelen vatandaşlarımızın dertleri ile dertlenip, gönül belediyeciliğini buradan sürdürüyoruz. Önemli olan gönüllere girebilmek. Gürsu’nun en merkezî meydanında, yeşillikler ve kuş sesleri eşliğinde hemşehrilerimizle keyifle hasbihal ediyoruz. Gönülleri makam yapmaya geldiğimiz görevimizde tek hedefimiz, hemşehrilerimizin kendini daha rahat hissedeceği bir ortamda keyifle hizmet almalarını sağlamak” dedi.

Başkan'ın bu uygulamasından oldukça memnun olan Gürsulular ise "Her makam sahibi bunu yapamaz, başkanı kutluyoruz. Burada millet ile konuşuyor, bu büyük bir insanlık göstergesidir” ifadelerini kullanırken, Gürsu Belediyesi'nin çok yerinde hizmetler yaptığını dile getirdiler. 

İhlas Haber Ajansı

Karaman Haber

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22