Konya'ya Şehit Ateşi Düştü | Barış Pınarı Harekatı'nda 2 Şehidimiz Daha Var

Tel Rıfat'ta Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına PKK/PYD terör örgütünce düzenlenen havan saldırısında 2 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı.

11 Ekim 2019 - 14:11

Gaziantep Valiliğinin açıklamasına göre, Barış Pınarı Harekatı'nı yürüten TSK unsurlarına Suriye'nin Tel Rıfat bölgesinde PKK/PYD terör örgütü tarafından havan saldırısı düzenlendi. Saldırıda 5 asker yaralandı. Yaralı askerler, Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralı askerlerden Yunus Mermer (30) ile Abdulhamit Bilgen (30) tüm müdahalelere rağmen şehit düştü. 3 askerin tedavisi ise sürüyor.

Şehitlerin cenazeleri otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

TSK unsurlarına saldırı gerçekleştiren terör örgütü PKK/PYD mevzileri yoğun ateş altına alındı.

Kilis Valisi Recep Soytürk, 1’inci Hudut Alay Komutanı Piyade Kıdemli Albay Mehmet Cihanoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hasan Başaklıgil, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut ile askeri yetkililer hastaneye gelerek yarılıların sağlık durumu ile ilgili bilgi aldı.

(Konyalı şehidimiz Yunus Mermer)

İHA

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gülşen Yılmaz
    1 yıl önce
    " Mekanın cennet olsun yiğidim " demekten başka yapacak bişey yok. Ancak Sayın Devlet Yetkililerimize derim ki " Biz analar olarak " Suriyelileri Ülkemizde misafir etme uğruna nice Ana Guzularımıza tabutu mekan yaptınız. Sıra Artık misafirlerinizi de aynı görev ve mekana lütfen gönderin. " Deriz. Yüreğimizi yakmanın lütfen son noktasını koyun. BU BU SON YÜREK SANCIMIZ OLSUN " "BU SON OLSUN BU SONN " teşekkür ederim. Karaman'dan selamlarımla saygılar