Karamanlı Şehidimiz Mevlüd DÜNDAR İçin Afrika'da Su Kuyusu Açıldı

28 Haziran 2017 Çarşamba Günü Hakkari'nin Oğul Köyü Yakınlarında Teröristlerle Çıkan Çatışmada Şehit Olan Karamanlı Şehidimiz Muhammed Ali Mevlüd DÜNDAR Adına Afrika'da Su Kuyusu Açıldı

07 Mayıs 2019 - 10:50

Karamanlı şehidimiz 28 Haziran 2017 Çarşamba günü Hakkari'nin Çukurca Kırsalı Oğul Köyü civarlarında teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanmış ve yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu. Şehidini tam 15 bin Karamanlı tek yürek olarak son yolcuğuna uğurlamıştı. Adına sokak isimleri verilen, okullar açılan, kütüphaneler açılan şehidimiz için bu kez Afrika'da bir su kuyusu açıldı. Kendi vatanının topraklarını damarlarındaki asil kanla sulayan şehidimizin ismi ile Afrika'daki susuz çocuklar su bulacak. Ne güzelki bedeni Türk topraklarını, vatanını, ismi ise Afrika'da ki kurak toprakları suladı.

İHH Resmi Sosyal Medya hesabından yapılan açıklamada; "Bir güzel haber de Polis Özel Harekat Muhammed Ali Mevlüt DÜNDAR şehidimizin arkadaşları tarafından başlatılan ve elbirliğiyle tamamlanan su kuyusu projesinden geldi. Hamd olsun açılan su kuyumuzun evrakları geldi ve şehidimizin annesine teslim edildi. Yaşamak için öldürenlerle yaşatmak için canını ortaya koyanlar bir olmuyor elbet. Geride bıraktıkları güzellikler, filizlenen rahmet tohumları şehitlerimizle birlikte kıyamete kadar diri kalacak inşallah. Şehitlerimizi yetiştiren ailesinden, bu çalışmaya vesile olanlardan Allah razı olsun İnşAllah." denildi.

Haber: Oğuz BEKTAŞ / Genel

YORUMLAR

  • 0 Yorum