banner56

KARAMAN'DA ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUTULDU

KARAMAN'DA ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUTULDU
Terör örgütü tarafından yapılan saldıralar sonucunda şehit düşen güvenlik güçleri için Cuma namazı öncesi mevlit okutulurken, namaz sonrasında da basın açıklaması yapıldı.

Karaman Belediyesi,Ticaret odası, Ziraat odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve sanatkarlar Odaları Birliği ,Muhtarlar Derneği tarafından Aktekke Meydanı’nda yapılan basın açıklamasına; Daire Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Karaman’da toplumun bütün kesimlerini bir araya getiren basın açıklamasında: “Ülke olarak hassas bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizde son günlerde şiddetini daha da artıran hain terör örgütünün kahpece ve kalleşçe saldırıları neticesinde askerlerimiz ve polislerimiz şehit olmuşlardır. Şehit olan tüm güvenlik görevlilerine Allah’tan rahmet, geride bırakmış oldukları acılı ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.

Bugüne kadar çok sayıda acıyı birlikte göğüslemiş ve aynı zamanda yaşadığı bu acılarda metanetini korumuş olan milletimizin, birlik ve beraberliğini koruyarak teröre terörden medet umanlara en doğru cevabı vereceğinden şüphemiz yoktur. Karanlık ellerin emellerine ulaşmaması, toplumsal barışın sağlanması için her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve sağduyuya ihtiyacımız var. Duyarlı olan Karaman halkını sükûnete ve sağduyulu olmaya davet ediyoruz.

Şehit olan askerimiz ve polisimiz bu topraklar üzerinde huzuru ve güvenliği sağlamak için canlarını feda ettiler. Terörü ve bu kanlı süreçten medet umanları bir kez daha kınıyor, tüm Türkiye’ye başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz ve bu saldırıların son bulmasını temenni ediyoruz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER