Karaman'ın Şehidi Muhammed Ali Mevlüd DÜNDAR Kabri Başında Dualarla Anıldı

Karaman'ın Şehidi, Özel Harekat Polis Memuru Karaman'da Kabri Başında Dualarla Anıldı

28 Haziran 2019 - 15:14 - Güncelleme: 28 Haziran 2019 - 16:13

Bundan tam 2 yıl önce, Hakkari'nin Çukurca İlçesi Oğul Köyü kırsalında operasyon esnasında teröristler ile çıkan çatışmada Karamanlı Özel Harekat Polisi Muhammed Ali Mevlüd DÜNDAR şehadet şerbetini içti. Babası İdris DÜNDAR, oğlunun şehadetinden önce şehit olan Polis Özel Harekat Memuru Hakan YILMAZ'ın şehadet haberini oğlunun şehadet haberi zannetmiş ve rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Uzun süredir tedavisi devam eden babaya bu sefer gerçekten oğlunun şehadet haberi verildi.

Özel Harekat Polis Memuru Muhammed Ali Mevlüd DÜNDAR, 28 Haziran 2017 yılında, dalganan al bayrak uğrunda kan akıtan yiğitler arasında, şehitler kervanında yerini aldı.

Bugün şehidimizin şehadete ermesinin sene-i devriyesi münasebeti ile Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve şehidimizin sevenleri tek yürek olarak şehidimizi Karaman Şehir Mezarlığı'nda bulunan Polis Şehitliği'nde kabri başında Kur'an-ı Kerim ve dualar ile andılar. Programda Karaman Zembilli Ali Efendi Kur'an Kursu öğrencileri Kur'an okudu. İl Müftlüğü personelince yapılan duaların ardından şehidin ailesi Karaman Şehir Mezarlığında bulunan taziye evinde misafirlerin taziyelerini kabul etti ve yemek ikram etti.

Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Tek Yürek Oldu

Programa şehidimizin ailesi başta olmak üzere Karaman İl Emniyet Müdürü Fikret BAYRAKTAR, İl Emniyet Müdürü Yardımcıları, Karaman Belediye Başkanı Savaş KALAYCI, kamu dairesi yöneticileri, bütün emniyet mensubu polis memuları ve vatandaşlar katıldı. Ayrıca Hakkarı'nin Şemdinli İlçesi Tekeli Üs Bölgesinde nöbet tuttuğu mevziye roketatarlı saldırı sonucu şehit olan 22 yaşındaki şehidimiz Oğuzhan KÜÇÜK'ün annesi ve babası Alaattin KÜÇÜK'te ailenin yanında bulundu.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü'nce görevlendirilen Konya Özel Harekat Polis Memurlarıda şehidin kabri başında nöbet tuttu.

Karaman Haber
Haber & Foto: Oğuz BEKTAŞ / Yerel / Genel

YORUMLAR

  • 0 Yorum