Kadın Araştırmaları Sempozyumu başladı

Eskişehir'de düzenlenen ve Türk dünyası ülkelerinden gelen katılımcılarında bulunduğu 65 konuşmacının, özellikle "kadına şiddet" ve "kadının toplumdaki yeri" konuları üzerine yapılan çalışmaları anlatacağı "2. Kadın Araştırmaları Sempozyumu" başladı.

Kadın Araştırmaları Sempozyumu başladı
banner52
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESKAM) tarafından gerçekleştirilen ve üniversitenin Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki sempozyumda, "kadına şiddet" ve "kadının toplumdaki yeri" konuları ele alınacak.

ESKAM Müdürü Doç. Dr. İnci Parlaktuna, etkinliği iki yılda bir tertiplediklerini belirterek, bu yıl Türk dünyası ülkelerinden gelen konuşmacılarla etkinliğin uluslararası boyut kazandığını söyledi.

Kadın araştırmaları üzerine çalışan bütün katılımcıların önemli konuları tartışacağı bir ortam oluşturmak istediklerini anlatan Doç. Dr. Parlaktuna, şunları kaydetti:

"Sempozyumda bugün, tamamı kadınlardan oluşan tiyatro grubu oyun sunacak. Kadın emeğiyle oluşan ürünler sergilenecek. İkinci gün ise akademik yanı kuvvetli program var, bildiriler paylaşılacak. Sonunda bir değerlendirme yapılacak ve 2 yıl sonraki sempozyumun ana temasını belirleyeceğiz. Bu sempozyum kadın çalışmalarına kaynak oluşturmak için önem taşıyor."

Sempozyum yarın sona erecek.

Kaynak: AA
Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 22:18
banner36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER