Kabe'de vinç düştü! Ölü ve yaralılar var

Kabe'de vinç düştü! Ölü ve yaralılar var
banner52
Kabe'ye vinç düştüğü, olay yerinde çok sayıda yaralı olduğu bildiriliyor. Suudi yetkililer 65 ölü ve 154 yaralı olduğunu açıkladı.

Kabe'de şiddetli yağış ve fırtına sonucu yıldırımın çarptığı bir vinç hacı adaylarının üzerine düştü, olayda çok sayıda ölen ve yaralanan var.
Vincin tavaf alanının hemen dışında Osmanlı revaklarının olduğu bölüme düştüğü belirtiliyor.
Suudi Sivil Savunma Teşkilatı, Kâbe'deki vinç kazasında en az 65 kişinin öldüğünü 154 kişinin yaralandığını açıkladı.
2 Türk hacı adayının hayatını kaybedenler arasında olduğu ifade ediliyor.
17 TÜRK HACI ADAYI YARALI

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Ekrem Keleş, Kabe'de meydana gelen kazada, şu ana kadar yaptıkları tespitlere göre, 17 Türk hacı adayının yaralandığını söyledi.
Keleş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan Sivil Savunma yetkililerinin 65 ölü, 154 yaralının olduğu bilgisini paylaştığını aktardı.
Mekke'deki Türk hastanesinde 12, Suud hastanelerinde de 5 yaralının bulunduğunu tespit ettiklerini belirten Keleş, "Şu anda tespitlerimize göre 17 yaralımız var, bunların genel sağlık durumları da iyi" diye konuştu.
Kazada vefat eden Türk hacı adaylarıyla ilgili henüz teyit edilmiş bir bilgilerinin bulunmadığını anlatan Keleş, "Kriz masası oluşturduk, Türk hacılarıyla ilgili gelen bilgileri anında değerlendiriyoruz. Suud hastanelerine görevli tercümanları gönderdik. Yaralılarımızla ilgili işlemleri takip ediyoruz. Olayla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

kabeyil_3

kabeyildirim

kabeyil_2
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 21:43
banner36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER