banner56

İki dakikada 20 topuz nasıl yapılır?

Evde öylesine yaptığımız topuzu işe ya da okula gitmeden önce saatlerce uğraşmamıza rağmen yapamıyoruz değil mi? İşte sizi rahatlatacak, 2 dakikada kolaylıkla yapabileceğiniz 20 şık topuz modeli.

İki dakikada 20 topuz nasıl yapılır?
1. Saçlarınızı lastik toka yardımı ile çok sıkı olmayacak şekilde bağlayın. Atkuyruğunu döndürerek burgu yapın, daha sonra bu burguyu ikiye katlayın. Bu kısmı lastik tokanın etrafına geçirin. Tel tokalarla topuzunuzu lastiğe sabitleyin.

2. Saçınızı lastik toka yardımıyla enseden bağlayın. Lastik tokadan önceki kısmı ikiye ayırın. Atkuyruğunu, baş ve işaret parmağınız yardımıyla buradan geçirin. Saçınızın ucuna gelene kadar aynı işlemi yapmaya devam edin. En sonunda kalan kısmı tel tokayla sabitleyin.

3. Saçınızı yandan ayırın. Saçınızın iki tarafını da bükerek arkada birleştirin ve toka yardımıyla tutturun. Alta kalan saçlarınızı bükerek tel toka ile ortada kullandığınız tokaya sabitleyin.

4. Saçınızı öne atıp tarayın. Hacim katmak için içlerine doğru saç spreyi sıkın. Daha sonra arkaya doğru atıp, hacmini söndürmeden, elinizle hafifçe düzeltin. Saçınızın tamamını alıp sağdan sola ya da soldan sağa doğru bükerek elinize dolayın. Toka yardımıyla sabitleyip saçınızın tamamına sprey sıkın.

5. Saçınızı lastik toka yardımıyla atkuyruğu yapın. Atkuyruğunu yatay olarak ikiye ayırın ve içte kalacak kısımlara krepe yapın. Daha sonra içe doğru kıvırarak tel tokayla sabitleyin.

6. Saçınızın taradıktan sonra tamamını yukarıya doğru kaldırın. Uç noktadan itibaren bükmeye başlayın. Tamamını büktüğünüz saçlarınızı başınızın üzerinde dolayın ve toka yardımıyla sabitleyin.

7. Saçınızın yan tarafından bir tutam ayırın. Kalan saçlarınızı atkuyruğu modeli toplayın. Topladığınız saçtan bir tutam alıp tokanın etrafında döndürüp tel toka yardımıyla saçınıza tutturun. Kalan saçları da tutam tutam ayırıp tekrarlayın. Son olarak yan tarafta ayırdığınız saçı, topuzun altına kadar uzatıp tel toka ile sabitleyin.

8. Saçınızı üçe ayırın. Ortada kalan saçınızı lastik toka ile bağlayın. Bağladığınız saçı normal topuz yapın. Yan tarafta kalan saçlarınızı tutam tutam ayırıp bükerek topuzun etrafına dolayın.

9. Saçınızı yukarıdan lastik toka yardımıyla yarım toplayın. Kalan saçınızı tokanın etrafında döndürerek tel toka yardımıyla sabitleyin.

10. Saçınızın alt kısımlarını bırakarak üstten ayırın. Altta bıraktığınız kısımları dörde ayırın ve sol tarafta bir tutam saç bırakın. Diğer üç kısmı klips yardımıyla döndürerek sabitleyin. Sol kısımdaki saçı bunların üzerinden geçirerek topuz yapın. Üstte kalan parçayı sola doğru yatırarak topuzun altından geçirin ve spreyle sabitleyin.

11. Saçınızı atkuyruğu modeli toplayın. Saçınızın ucuna saç lastiği geçirip saçlarınızı kıvırarak aşağıda doğru indirin. Tel toka yardımıyla sabitleyin.

12. Saçınızı ikiye ayırın ve ayırdığınız iki parçayla düğüm atın. Kalan kısımları düğümün etrafında döndürerek tel tokayla sabitleyin.

13. Saçınızı atkuyruğu modeli toplayın. Üst kısmını hafifçe ikiye ayırın. Altta kalan kısmını tokanın altından geçirin. Aynı işlemi tekrarlayarak topuzu tamamlayabilirsiniz.

14. Saçınızı atkuyruğu modeli toplayın. Saçı, tokanın etrafına dağıtarak fırça yardımıyla tutam tutam kabartın. Saçın uç kısımlarını bir noktada toplayıp tokaya sabitleyin. Ön kısmına bant takarak trendi bir görünüm yakalayabilirsiniz.

15. Saçınızdan beş tutam ayırıp örün. Saçınızın tamamını toplayıp örgüleri dışarıda bırakın. Daha sonra bu örgüleri topuzun etrafından geçirerek toka ile tutturun.

16. Saçınızı atkuyruğu modeli toplayın. Topladığınız kısmı örün. Kendi etrafında döndürerek topuzunuzu tamamlayın.

17. Saçınıza maşa yardımıyla şekil verin. Atkuyruğu toplayın. Saçınızı tokanın etrafında döndürüp toka yardımıyla sabitleyerek topuzunuzu tamamlayabilirsiniz.

18. Saçınızı lastik toka yardımıyla tepeden toplayın. Kalanını tokanın etrafından sararak saçınıza tel tokalar yardımıyla sabitleyin. Topuzun üzerine şık bir toka geçirerek hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

19. Saçınızı lastik toka ile toplayın. Saçınızı tokanın etrafından dışarı çıkarın. Etrafında kalanları örüp topuzun çevresinde döndürün.

20. Saçınızı at kuyruğu modeli toplayın. Topladığınız saçı lastiğin içinden kabarık bir şekilde geçirin. Ortadan ikiye açın. Kalan saçı tokanın üzerinden geçirip tel toka ile sabitleyin.

 
Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 22:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER