banner56

İdlib'te Gözlem Noktamıza Saldırı | 1 Asker Şehit 3 Askerimiz Yaralı

Milli Savunma Bakanlığından İdlib'te bulunan Türk SilahlI Kuvvetlerine Ait Gözlem Noktamıza Saldırı Yapıldığı Açıklaması Geldi

İdlib'te Gözlem Noktamıza Saldırı | 1 Asker Şehit 3 Askerimiz Yaralı


Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamda;, İdlib’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait gözlem noktasına rejim unsurlarınca  saldırı yapıltığını ve bu saldırıda 1 askerimizin şehit olurken 3 askerimizinde yaralandığı söyledi.

Bakanlık, Suriye'nin rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde kontrol ettiğin bölgeden, 10 numaralı gözlem noktamıza bugün kasıtlı olarak yapıldığı söylenen top/havan atışları ile saldırdığını belirtti. Bakanlık; “Yapılan saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılarımızın tahliye işlemi tamamlanmış ve tedavilerine başlanmıştır” ifadelerini kullandı. 
 

Rusya'nın Ankara'daki Ataşesi Genel Kurmay Başkanlığı'na Çağırıldı

Saldırıdan sonra Rusya'nın Ankara Ataşesi Genelkurmay Başkanlığı'na çağrıldı. Rusya nezdinde gerekli girişmler gerçekleştirildiğini belirten açıklamada; "Saldırıların en ağır şekilde cezalandırılacağı iletilmiştir. Durum yakından takip edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz” ifadeleriine yer verildi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22