Google ve Facebooku birleştiren eklenti

Reklam
11 Ocak 2013 - 02:00
IE, Firefox, Chrome fark etmez: Googleın arama sonuçlarına doğrudan "Beğen" düğmesi ekleyin...
Facebookta Beğen butonu her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. İnsanlar gördükleri ilginç haberleri, komik videoları ya da şaşırtıcı fotoğrafları tek bir tıklama ile tüm arkadaşları ile kolayca paylaşabiliyorlar. İnternet üzerindeki sosyalleşme yarışında Facebookun gerisinde kalmaktan mutsuz olan Google zaman zaman bu konuyla ilgili yenilikler geliştirip, bu alandaki rakipleri ile farkı kapatmaya çalışıyor. Hatırlayacağınız gibi daha önce de Twitterla rekabet edebilmek için Buzzı çıkartmış fakat başarısız olmuştu.

Google yakın zamanda da Facebookun Beğen düğmesine alternatifini tanıttı. Googleın +1 adını verdiği bu uygulama Googleda yaptığınız aramaların sonucunda karşınıza çıkan sitelerden beğendiklerinizi arkadaşlarınıza göstermenizin pratik bir yolu. Ayrıca aynı Facebookun Beğen düğmesinde olduğu gibi doğrudan web siteleri üzerinden de hoşunuza giden sayfalara +1 verebiliyorsunuz.

Fakat Google aramalarını beğendiğinizi göstermenin tek yolu +1 değil. Crossrider tarafından geliştirilen bir uygulama Google arama sonuçlarına Facebook Beğen düğmesini ekliyor. Internet Explorer, Firefox ve Chrome tarayıcılarını destekleyen uygulamanın nasıl çalıştığına dair bir videoyu şu adresten izleyebilirsiniz. Google arama sonuçlarınızı zenginleştirecek "Google +Like" adlı bu ilginç eklentiyi indirmek içinse şu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Chip

Source: Gündem

YORUMLAR

  • 0 Yorum