banner56

Girdiği Cezaevinde Hafız Oldu

Cezaevine Suçlu Olarak Girdi, Hafızlığa Başladı, Başarı İle Tamamladı ve Şimdide İcazetini Aldı

Girdiği Cezaevinde Hafız Oldu

Abdülkadir Geylani TEKGÖZ cezaevine işlediği suçtan dolayı hükümlü olarak girdi. 800 hükümlünün bulunduğu Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Kur'an-ı Kerim ile buluştu. Burada hafızlığına başlayan TEKGÖZ bir süre sonra hafızlık eğitimini tamamladı.

Abdülkadir Geylani TEGÖZ'ün hafızlığını tamamlamasının ardından girdiği hafızlık sınavınıda başarı ile geçti. Hafızlık icazeti almayan hak kazanan Hafız Abdülkadir Geylani TEKGÖZ için E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı ve İl Müftülüğünce ‘Hafızlık İcazet Merasimi’ düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda aynı zamanda hükümlü ve tutukluların hazırlamış olduğu "Hadis Demeti Sunumu"da gerçekleştirildi.

Program'da konuşan İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, cezaevinde vaizlerin her gün koğuşlara da girmek suretiyle Kur'an-ı Kerim’in öğretilmesi, İslam’ın temel esaslarının, ibadet esaslarının öğretilmesi, İslam ahlakının öğretilmesi için büyük bir gayret içerisinde olduklarını söyledi. 

Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ise "Onların burada faaliyet anlamında zaman geçirme anlamında hiçbir boş zamanının kalmaması anlamında çok büyük emek ve gayret sarf ediyorlar. Onların özellikle dışarı çıktıklarında tekrar topluma kazandırılmaları ya da buradaki boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri anlamında değişik faaliyetlerimiz var. Biraz önce müftümüz de ifade etti. Ama meslekler hakkında şahit olduğum ve burada bulunmaktan dolayı da gurur duyduğum ilk defa bir hafızlık icazet törenine burada nasip oldu. Dolayısıyla sizlerle beraber bu anı paylaşmaktan dolayı duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta da "Türkiye’de yapılan ilk törenlerden birisi bu. Bir hükümlü kardeşimizin hafızlığını tamamlayıp, icazet alma töreni. Konya’ya yakışan bir tören” ifadelerini kullandı. 

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşleyen ise "Ben çok icazet merasimine katıldım, çok da ceza evine gittim, çok programa katıldım ama ilk defa bir ceza evinde bir icazet törenine katılıyorum. Emeği geçenlerden, destek verenlerden, dua edenlerden Allah razı olsun” diye konuştu. 

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, "Kardeşimiz hafızlığı tamamlamış, tebrik ediyorum. Kolay bir şey değil. Gerçekten takdir edilecek bir şey. Toplumumuzun çok büyük bir kesimi bu kabiliyete, bu zekaya ve bu sonuca ulaşabiliyor. Onun için tebrik ediyorum canı gönülden. Fakat arkadan gelen olduğunu söyledi başsavcımız. İnşallah bu sayı artarak toplumumuza ileride çok faydalı olacak, etrafını da aydınlatacak arkadaşlarımızda bu vesileyle yetişmiş olurlar” ifadelerini kullandı. 
 

Cübbesini Giydi, İcazetini Aldı

Programın başlaması ve yapılan konuşmaların ardından hafızlığını tamamlayan Abdulkadir Geylani TEKGÖZ’e, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İŞLEYEN tarafından cübbesi giydirildi.

Yaşadığı gururu, sevinci ve mutluluğu gözlerinden okunan Hafız Abdulkadir Geylani TEKGÖZ, “Rabbimin izni ile Kur'an-ı Kerim'i zihnimde taşımakla şereflendirildim. Kim derdi ki cezaevi benim Rabbim ile buluşma noktam olacak. Şerre hayrı gizleyen emrini önce zihnime sonra gönlüme nakşeden Rabbime sonsuz şükürler olsun” diyerek duygularını dile getirdi. Hafızlık cübbesini giydikten sonra törene katılan anne ve babasının da ellerini öptü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER