Ereğli Şehidini Sonsuzluğa Uğurlandı

Ereğli Şehidini Sonsuzluğa Uğurlandı
banner52
Vali Murat Koca, Hakkâri’nin Dağlıca Bölgesi’nde bölücü terör örgütünün gerçekleştirdiği hain saldırıda şehit olan Top. Uzm. Çvş. Tuğrul Köseoğlu için Konya’nın Ereğli ilçesinde düzenlenen törene katıldı.

06 Eylül 2015 tarihinde Hakkâri’nin Yüksekova – Dağlıca Bölgesi’nde yürütülen operasyon sırasında bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain saldırıda şehit olan 16 kahraman vatan evladı, memleketlerinde düzenlenen törenlerle sonsuzluğa uğurlanıyor.

Şehit askerlerimizden Top. Uzm. Çvş. Tuğrul Köseoğlu’na memleketi olan Konya’nın Ereğli ilçesinde bir tören düzenlendi. Törene Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Vali Murat Koca, Konya Valisi Muammer Erol, Konya ve Karaman Milletvekilleri, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tümg. Haluk Şahar, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Timurcan Ermiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Vali Yardımcısı Ejder Sarıçiçek, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri, Şehidin yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ereğli ilçesinde düzenlenen törenin ardından Ulucami’de kılınan ikindi namazına müteakip Şehit Top. Uzm. Çvş. Tuğrul Köseoğlu’nun cenazesi daha sonra Meydanbaşı Şehitliği’nde dualarla defnedildi.

Vatan savunmasında canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, geride kalan ailelerine ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 15:31
banner36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER