banner56

BİNA ÇÖKTÜ; SESİMİ DUYAN VAR MI?

Binanın çöktüğünü gördüğünü söyleyen görgü tanığı, "Yol kenarında oynayan çocuklar vardı, tam emin değilim ama binanın altında kalmış olabilirler" dedi.

BİNA ÇÖKTÜ; SESİMİ DUYAN VAR MI?

İSTANBUL'DA 20 YIL SONRA AYNI ANONS: SESİ Mİ DUYAN VAR MI?

İstanbul Kartal'da içinde çok sayıda vatandaşın yaşadığı 8 katlı bina çöktü. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

BİNADA 16 DAİRE 2 DÜKKAN BULUNUYOR

Çöken binada vatandaşların yaşadığı 16 daire ve binanın alt katında 2 dükkan olduğu belirtildi. Arama kurtarma çalışmaları sırasında 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Olay yerinden geçen kişilerin de hafif şekilde yaralandığı öğrenildi.

"SESİMİ DUYAN VAR MI"

Olay yerinden gelen ilk bilgilere göre 8 katlı katlı binada çok sayıda kişinin olduğu, itfaiye ekipleri enkaz altında vatandaşlara "Sesimi duyan var mı" diye seslendi.

GÖRGÜ TANIĞI: BİNANIN ÇÖKTÜĞÜNÜ GÖRDÜK

Olay yerinden ilk bilgileri paylaşan görgü tanığı, "Ortalık bir anda toz duman oldu ne olduğunu anlamadık" dedi.

"BİNANIN ALTINDA ÇOCUKLAR KALMIŞ OLABİLİR"

Binanın çöktüğünü gördüğünü söyleyen görgü tanığı, "Yol kenarında oynayan çocuklar vardı, tam emin değilim ama binanın altında kalmış olabilirler" dedi.

YAPILAN SON AÇIKLAMALARA GÖRE:

1'i kadın 3 kişi sağ olarak kurtarıldı. Çevre binalardaki vatandaşlar tahliye edildi. 

Çöken binanın 1992 yapımı bir yapı olduğu söyleniyor. Bina ile ilgili de herhangi bir yıkım kararı bulunmuyor. 

İstanbul Valisi Ali YERLİKAYA; Çalışmalarımız durmadan devam edicek. Akşam burayı tamamen aydınlatacağız. Enkaz ile ilgili bütün mühendisler burada. Hepsi çalışıyor. Şuan odaklandığımız tek şey oradaki canlar. Fakat şuan enkazın altında kaç kişi olduğunu bilmiyoruz. Bu binanın altında da İmar Müdürlüğümüzden aldığımız bilgilere göre İşletme Ruhsatı olmayan bir tekstil atölyesinin olduğunu öğrendik.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 00:33
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22