banner56

Bedava Elektrik Dönemi Yürürlüğe Giriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 150 kilowatt saate kadar elektrik tüketimlerini devletin üstleneceğini açıklamıştı.

Bedava Elektrik Dönemi Yürürlüğe Giriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği düzenli sosyal yardım alan ailelerin elektrik faturası desteği ile ilgili kanunun kararı resmi gazetede yayımlandı.

Karar;

" İhtiyaç Sahibi Hanelere Elektrik Tüketim Desteği Verilmesi Hakkında Kanunun Yürürlüğe Konulmasına, 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun 71. Maddesi Gereğince Karar Verilmiştir. "

Söz konusu destek PTT üzerinden vatandaşlara sağlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 150 kilowatt saate kadar elektrik tüketimlerini devletin üstleneceğini açıklamıştı. 2,5 milyonun üzerindeki haneyi yakından ilgilendiren uygulama için somut adımlar atılmaya başlanılmıştı. Vatandaşların elektrik faturalarının 80 liraya kadar karşılanmasını öngören çalışma yürürlüğe giriyor.

Destek miktarı kişi sayısına göre belirlenecek

Fatura ödemek için PTT'ye giden vatandaşa gişe memuru tarafından hak ettiği destek miktarı söylenecek ve destek miktarını aşan ücretler aileler tarafından karşılanacak. Hanenin yararlanacağı destek miktarı ise kişi sayısına göre belirlenecek. Buna göre ailelere 40 ila 80 lira arasında destek sağlanacak.

Erdoğan Ocak ayında açıklamıştı

Erdoğan Ocak ayında konu hakkında şu açıklamayı yapmıştı:

"Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kilowatt saate kadar elektrik tüketimlerini devlet olarak biz üstleniyoruz. Bu kapsamda yaklaşık 2,5 milyonun üzerindeki hanede her ay ortalama 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılamış olacak."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22