Teşekkürler Prof. Dr. Mehmet Akgül

2017 yılında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Akgül'ün görev süresi tamamlandı.

Reklam
Reklam
Teşekkürler Prof. Dr. Mehmet Akgül
09 Şubat 2021 - 10:29 - Güncelleme: 09 Şubat 2021 - 11:19
Prof. Dr. Namık Ak'ın Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü olarak atanmasıyla Prof. Dr. Mehmet Akgül'ün görev süresi sona erdi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde bir çok önemli projeyi gerçekleştiren Akgül, Tıp Fakültesi'nin kurulmasında yoğun mesai yaparak, Diş Hekimliği Fakültesini de üniversite bünyesine kazandırdı. Sanayici ve iş adamları ile projeler yaparak üniversite sonrası istihdam ve sanayicilerin yetişmiş personel ihtiyacına katkıda bulundu. Bölgenin en büyük ve kapsamlı kütüphanesi olan Karamanoğlu Mehmetbey Kütüphanesi'nin kapılarını tüm Karamanlılara açarak faydalanmalarını sağladı. Spor ve sosyal faaliyetler için konferans salonları ve spor alanlarını herkesin kullanımına açtı.

Basın mensuplarıyla arasındaki ilişkiyi, medyanın insanlara ulaşma kapasitesini göz önünde bulundurarak sağlam tuttu ve değer verdi. Bu sayede üniversitenin sesini ve projelerini bir çok kişiye duyurarak yüzlerce öğrencinin Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini tercih etme potansiyelini sağladı. Prof. Dr. Mehmet Akgül'e Karaman'a vermiş olduğu emeklerden ve katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.

Yolunuz açık olsun hocam.


YORUMLAR

  • 0 Yorum