Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’deki terör örgütlerine yönelik sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şükrü Ünlü, Ermenek İlçesi Kazancı Beldesinde düzenlenen törenin ardından ebediyete uğurlandı.

25 Şubat 2018 Pazar günü Hatay’dan Konya İline havayoluyla getirilen şehidimizin cenazesi, Vali Fahri Meral ve ailesi tarafından teslim alınarak karayoluyla Ermenek Kazancı Beldesine getirildi.

Kazancı beldesindeki baba ocağında helallik alınan şehit Uzman Çavuş Ünlü’nün cenazesi daha sonra Kazancı Belediyesi önüne getirildi. Yaklaşık beş bin kişinin katıldığı törende şehit Piyade Uzman Çavuş Ünlü ve tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı. Kazancı Merkez Camiinde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Şehit Piyade Uzman Çavuş Şükrü Ünlü’nün cenazesi Çatalbadem Köyüne getirildi.

Köy mezarlığında düzenlenen törenin ardından Şehit Ünlü, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar eşliğinde ebediyete uğurlandı.

Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan, şehidin babası Osman Ünlü’ye Türk Bayrağı ile Kuran-ı Kerim ve şehit Uzman Çavuş Şükrü Ünlü’nün fotoğrafını hediye etti.

Cenaze töreninin ardından Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan, Vali Fahri Meral, Milletvekilleri ve protokol üyeleri ile birlikte şehidin ailesine taziyede bulundular.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Şükrü Ünlü’nün cenaze törenine; Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan, Vali Fahri Meral, Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Garnizon Komutanı Yurdakul Kazım Türkmen, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, Ermenek Kaymakamı Nur Halil Özçelik, belediye başkanları, daire müdürleri, siyasi partilerin il temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkân, şehidin ailesi ve yakınları ile binlerce vatandaş katıldı.

Facebook Yorumlar

Facebook Yorumlar