banner56

Karamanlı Yarışçımız Türkiye Şampiyonu Oldu

Türkiye Motosiklet Şampiyonası son yarışları Antalya'daki Kepez Drag Pisti'nde düzenlendi. Son yarışı 2. olarak tamamlayan Karamanlı yarış pilotumuz Koray Kehya zirvedeki yerini koruyarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Karamanlı Yarışçımız Türkiye Şampiyonu Oldu

Haziran ayında kısıtlı imkanlarla sezonun ilk yarışına çıkan sporcumuz Antalya'da tüm yarışları kazanarak 1. Oldu ve 25 puanla zirvedeki yerini aldı.

Sürekli ertelenen yarışlardan sonra 7 ayak yapilması planlanan sezonun 3 ayak yapılmasına karar verildi ve tarihler 16-17 Kasım'ı işaret ediyordu. Haftasonu 2 yarış birden yapılacak ve şampiyon Antalya'da belli olacaktı.

16 Kasım "Kabus"

Cumartesi günü yapılan sıralama yarışlarında şanssızlıklar yaşayan sporcumuz Koray Kehya 5. sıraya yerleşti, ardından yapılan tekli kalkışlarda erken elenerek 5. oldu ve şampiyonluk şansını zora soktu. 

En yakın rakibi Şafak Karakaya ise 2. Olarak puan farkını kapattı ve iki sporcuda 36 puanla kıyasıya geçecek 3. Ayak yarışını beklemeye başladılar. 

Beklenmedik sonuçlarla yarış ekibinin morali bozulsa da Karaman'dan gelen destekçiler "Tek hedef şampiyonluk "dediler.

17 Kasım "Yeniden Doğuş"

Pazar günü yarışların sonuna gelirken başarılı Pilot Koray Kehya bu sefer işi şansa bırakmayarak yarı finale çıktı ve en yakın rakibi Şafak Karakaya ile eşleşti. Burada da rakibini 2-1 eleyerek finali garantiledi ve artık şampiyonluk için geri sayım başladı.

Yarış sonunda puanını 56'ya çıkaran Koray Kehya Türkiye Şampiyonluğunu ilan etti.

Yarışın ardından yaptığı açıklamada, takımına teşekkür ederek, "Bu yarışı çok önemsiyordum. Çok çalıştık ,çok uğraştık ve bize destek olan arkadaşlarımızla birlikte neler yapabileceğimizi kanıtladık. Türkiye Şampiyonluğumuz emeği geçen , yüreği bizimle atan herkese armağan olsun" dedi.

2020 sezonunda hedeflerinin Türkiye Pist Şampiyonası olduğunu ifade eden yarışçımız, destek bulursa hem Avrupa'da hem Türkiye'de şehrimizi temsil etmek ve yeni kupalarla Karaman'a dönmek istediğini belirtti.

Takım koçu Mustafa Kehya yaptığı açıklamada ;

Memleketimizden Destek Bulamamak Bizi Üzdü

"Karaman'ı sürekli başarılarıyla adından söz ettiren bir konuma getirmek için çabalamamıza rağmen arkadaşlarımız dışında kimseden , memleketimizden bir destek bulamamak bizi çok üzdü, yine de canları sağolsun. Türkiye Şampiyonluğu Karaman'a hayırlı uğurlu olsun" dedi .

Sporcumuzu ve ekibini tebrik eder ,başarılarının devamını dileriz.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22