banner56

Karamanlı Alihan Türkiye Şampiyonu Oldu

Karamanlı Alihan Karaman'ın Gururu Oldu

Karamanlı Alihan Türkiye Şampiyonu Oldu

Çanakkale'de düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Karate Türkiye Birinciliği müsabakalarında 36 kilo kumite de, Karaman Alparslan Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Alihan ŞEKERCİ Türkiye Şampiyonu oldu.

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği okul sporları faaliyletleri kapsamında okullararası yıldızlar karate il birinciliği müsabakalarında 36 kiloda altın madalya kazanan gururumuz Alihan, bu kez Çanakkale'de katıldığı Türkiye finallerinde 36 kilo kumite de tüm rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu olmaya hak kazandı.

Karaman'ı başarıyla temsil etmenin hem gururunu hem mutluluğunu yaşadığını bizlerle paylaşan Alihan, okul sporları müsabakalarında halkımızın ve arkadaşlarının ona vermiş olduğu destekten dolayı çok teşekkür ettiğini belirtti.

Gururumuz Alihan'ı tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman BEBEK konuyla ilgili olarak, "Çanakkale’de 35 ilden 260 sporcunun yer aldığı müsabakalarda ilimizi başarıyla temsil eden sporcumuz Şekerci’yi elde ettiği başarıdan dolayı canı gönülden kutluyorum. Karate branşında ve diğer branşlarda elde edilen başarılar sporun tabana yayılmasına büyük katkı sağlıyor. Alttan gelen sporcularımızda abilerini ve ablalarını örnek alarak kendilerine bir hedef koyuyor ve çalışmalarına bu hedef doğrultusunda yön veriyor. Bizlere bu haklı gururu yaşatan sporcumuzu ve antrenörümüzü tekrar kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22