Karaman’da 59’luk Emine Teyzeden Sporcu Kızına Destek

Karaman’da yaşayan 59 yaşındaki Emine Kartop, kızı Gamze'yi spor yapması konusunda destekleyerek, yarışmalarda yalnız bırakmadı.

Karaman’da 59’luk Emine Teyzeden Sporcu Kızına Destek
banner52

Karaman merkeze bağlı Güldere Köyünde yaşayan ve 8 çocuk annesi olan 59 yaşındaki Emine Kartop, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen hentbol müsabakalarında kızı Gamze Kartop’a destek vermek için 40 kilometre yol gelip, sporun eğitime engel önyargısını adeta yerle bir ediyor.

Karaman’da Nefise Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim hayatını sürdüren Gamze Kartop, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün okul sporları faaliyet programı kapsamında düzenlediği okullararası gençler hentbol il birinciliği müsabakalarında okul takımı kadrosunda yer alarak 3 gün süren karşılaşmalarda takım arkadaşlarıyla birlikte birincilik mücadelesi verdi.

Gamze’nin 59 yaşındaki annesi Emine Kartop’da çok sevdiği kızını spor yapması konusunda destekleyerek her gün 40 kilometre yol gelip kızına tribünlerden alkışlarıyla ve dualarıyla destek verdi. Her müsabaka saatinde tribünde çok sevdiği annesini görerek büyük mutluluk yaşayan Kartop  ise, müsabakalar sonunda kazandığı madalyanın mutluluğunu annesiyle paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 20:08
banner36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER