banner56

Karaman'ın Aslanları Genç Pehlivanlarımızdan Çifte Zafer

Karamanlı Aslanlar Ankara'da Düzenlenen Küçük Minikler Türkiye Güreş Şampiyonasına Katıldı

Karaman'ın Aslanları Genç Pehlivanlarımızdan Çifte Zafer

Karaman'ın aslanları, minderin güçlü pehlivanları Karaman Gençlik ve Spor Kulübü Sporcuları Kerim Abdullahi ve Arda UĞUR, Ankara'da katıldıkları Küçük Minikler Türkiye Güreş Şampiyonasında serbest stilde Türkiye Şampiyonu olduktan sonra grekoromen stilde de altın madalya kazanarak Türkiye Şampiyonu oldular.

Karaman'ın sporcuları Karaman'ı ulusalda en iyi şekilde temsil ediyorlar. Son zamanlarda almış olduğumuz başarı haberleri bizleride gururlandırıyor. Karaman Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Kerim ABDULLAHİ ve Arda UĞUR başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Karaman'ıda tekrar gururlandırdı. Genç sporcularımız Ankara'da katıldıkları Küçük Minikler Türkiye Güreş Şampiyonasında serbest stilde Türkiye Şampiyonu olduktan sonra grekoromen stilde de şampiyon olarak altın madalya kazandı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü güreş antrenörlerinden Erdoğan TAKTAK eşliğinde şampiyonaya katılan başarılı sporcularımız ilk önce serbest stilde yapılan müsabakaya katıldılar. Serbest stilde hiç fırsat vermeden 52 kiloda Kerim Abdullahi ve 62 kiloda Arda UĞUR rakiplerini yenerek altın madalyanın sahibi olarak birincilik kürsüsünde yer aldılar.

Şampiyonanın ikinci etabında ise grekoromen stilde mindere çıkan Abdullahi ve Uğur, burada da başarılı performanslarını sergileyerek altın madalyayı almaya hak kazandı. Gençlerimizin bu başarısı Karaman güreş camiasınca büyük bir sevinçle karşılandı.

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman BEBEK başarılı sporcuları tebrik ederek; “Ankara’da düzenlenen Minikler Türkiye Güreş Şampiyonasında altın madalya kazanarak bizlere büyük bir gurur yaşatan sporcularımız Kerim Abdullahı ve Arda Uğur’u kutluyorum. İnanıyorum ki sporcularımızın elde ettiği bu başarı Karaman’da birçok sporcumuza ilham kaynağı olacaktır. Bu başarılarından dolayı sporcularımızı kutluyor, başarısında emeği geçenleri tebrik ediyorum.” dedi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22