Karaman Ayağa Kalktı! Isparta Valisi ve Kulüp Yöneticileri İstifaya Çağrıldı

Karaman Belediyespor ve Isparta 32 Spor'un karşılaşmasında Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ile kulüp yöneticilerinin stada alınmaması Karaman'da protesto edildi.

Karaman Ayağa Kalktı! Isparta Valisi ve Kulüp Yöneticileri İstifaya Çağrıldı
17 Şubat 2020 - 01:56 - Güncelleme: 17 Şubat 2020 - 02:34

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 7'nci grupta mücadele eden Karaman Belediyespor, ligin 18. haftasında Isparta 32 Spor'un konuğu oldu. Deplasmanda takımına destek vermek için Isparta'ya giden Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ve kulüp yöneticileri Isparta Stadı'nda güvenlik engeline takıldı. Karaman Belediyespor'un 1-0 mağlubiyeti ile tamamlanan müsabakanın ardından Isparta'dan gelen Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, kulüp yöneticileri ve Karaman Belediyespor oyuncularını saat 23.00'de 15 Temmuz Aktekke Demokrasi ve Kent Meydanı'nda toplanan taraftarlar karşıladı. Öfkeli taraftarların açtığı "Vali misin? Militan mı?, Görevden alınsın!, Vali misin? Kulüp Başkanı mı?" dövizleri de dikkatlerden kaçmadı.

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı; "Karaman’a olabildiğince saygısızlık yaptılar"

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı burada yaptığı konuşmada,

"Tüm engellemelere rağmen Allah’ın izni ile bu şehir şampiyon olacak. Sizlerin başını yere eğdirecek hiçbir konuya fırsat verdirtmem. Bundan emin olabilirsiniz. Orada da birçok engelleme yapmak istediler. Karaman’a olabildiğince saygısızlık yaptılar. Ama Allah’ın izni ile hiç birini umursamadık. O stadın içine girdik, o maçı da izledik. Gönül oradan da galip gelmek isterdi. Futbolcularımız elinden gelen her şeyi yaptı. Ama bütün baskılar, bütün halk futbolcularımızın üzerine oynadı. Hem şehrimize hem takımımıza sahip çıkacağız. Karamanoğlu Mehmet Bey’in torunlarını görsünler. Takımımıza dünde sahip çıktınız bugünde sahip çıktınız. Bu güveninizi kesinlikle boşa çıkartmayacağım. Bundan emin olabilirsiniz” dedi.

Kulüp Başkanı Ali Kamer; "Sayın valinin istifasını ve görevden alınmasını istiyoruz"

Karaman Belediyespor Kulüp Başkanı Ali Kamer ise konuşmasında,

“Bugün Isparta’da sayın valimi kulüp başkanımı ne olduğuna karar veremediğimiz bir şahıs, sayın belediye başkanımızı ve bizi içeriye aldırmak istemedi ve kapıyı kilitlediler. Sayın başkanımız her şeye rağmen ne olacaksa olsun deyip zorlayarak içeriye girdi. Bizim buradaki protestomuz sayın valiye ve kulüp yöneticilerinedir. 1. devreyi her şeye rağmen seyrettik ve güçlüde bir futbol oynadık. Fakat çok büyük bir baskı vardı. Hem penaltımız verilmedi hem ofsayttan golümüz sayıldı. 2. devre nefes almak için dışarıya çıktık, tekrar kapıları kilitlediler ve yöneticilerimizi içeriye almadılar. Her türlü ne diyeyim daha kötü konuşmak istemiyorum, pisliği yaptılar diyeyim en basit ifadeyle. Biz sayın valinin istifasını ve görevden alınmasını, devletin valisi olmasını istiyoruz. Can ve mal güvenliğini koruması gereken vali bizleri orada sıkıntıya soktu. Sizleride buraya bunun için topladık. Orada bizlere yapılan saygısızlık Karaman halkına yapılmıştır. Bu böyle bilinsin. Sayın vekillerimizin idarecilerimizinde bu konunun üzerinde durmasını hasseten rica ediyoruz. Sayın vekillerimizde her şeyden haberdar. Gerekli girişimleri yapıyorlar. Onlarada teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum