banner56

Ceylan Sultan Koçak, Milli Takım Adına Yarışacak

Konya'da yapılan Gençler Taekwondo Türkiye Şampiyonası'nda Karaman'dan Ceylan Sultan Koçak elde ettiği derecelerle Milli Takım adına yarışmaya hak kazandı.

Ceylan Sultan Koçak, Milli Takım Adına Yarışacak

Konya'da 3 gün süren Gençler Taekwondo Türkiye Şampiyonası yapılan müsabakalarla sona erdi. Türkiye Taekwondo Federasyonu 2019 yılı faaliyet programında yer alan ve Konya'nın ev sahipliğin düzenlenen Taekwondo Gençler Türkiye Şampiyonasında +68 kiloda mücadele eden Karaman Yıldırım Spor Kulübü sporcusu Ceylan Sultan Koçak, zorlu rakipleri karşısında gösterdiği muhteşem performansla gümüş madalyanın sahibi oldu.

MİLLİ TAKIM ADINA YARIŞMAYA HAK KAZANDI

Türkiye 2.si olan Ceylan Sultan Koçak aynı zamanda Milli Takım adına yarışmaya hak kazandı. Taekwondo antrenörü İbrahim Kafalı eşliğinde çalışmalarına devam eden Koçak, elde ettiği başarıdan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Türkiye’nin faklı illerinden yaklaşık 2 bin sporcunun katıldığı şampiyonada Karaman’ı temsil etmek ve madalya kürsüsünde yer almak inanılmaz bir mutluluktu. Kariyerim açısından beni motive eden bir başarı elde ettiğim için çok mutluyum. İnşallah çalışmalarıma aralıksız devam ederek Karaman'ı ulusal ve uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmeye devam etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER