banner56

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan ATEŞ Sert Konuştu

MHP Lideri Devlet BAHÇELİ'nin, Kemal KILIÇDAROĞLU'na yapılan saldırı ile ilgili değerlendirmelerine karşın, bir yorum da Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan ATEŞ'ten geldi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan ATEŞ Sert Konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU geçtiğimiz gün katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğramıştı. Bu saldırı hakkında bir çok kesimden kınamalar geldi. Millyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ'nin ise bu saldırıya karşı bakış açısı daha farklı idi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ Antalya'da gerçekleştirilen Belediye Başkanları İstişare Toplantısının ardından verdiği molada gazeticilere yaptığı olay ile ilgili açıklamada;

"Çok yönlü incelemek ve düşünmek gerekiyor. Biz Ankara’ya dönüş sırasında arkadaşlarımız bize telefonla bildirdiler. Cenaze namazında böyle bir olay oldu dediler. Ben Ankara il başkanımıza ‘Akkuzulu Mahallesinin durumun öğren bakalım ‘dedim. Takip ettiğim yol bu. Oradaki potansiyeli gördükten sonra tahrike teşvike bir takım bir kavgaya çatışmaya müsait mi değil mi?

%9,83 Oy Almışsın, O Bölgede Ne İşin Var Senin?

Yüzde 9.83 oy aldığın yere hala mahkemede aklanmamış, paklanmamış bir belediye başkanı ile gidiyorsun. O bölgede ne işin var senin. İki gün sonra taziye evine gitsen acısının hafiflediği bir ortamda başsağlığı dilesen ne olur. Ankara’nın dışında hangi cenaze törenlerine bu kadar iştahla katıldın. Bunların sorularını bu millet sormalı. Özellikle de bugün sosyal medyada yer alan her zaman da söylüyorum ama köşe yazarı ve aydın zümre biraz ihtiyatlı olmalı. MHP’yi suçlayınca ne olacak. Yani MHP’yi bu çatışmanın ortasına çekecek kadar sende akıl yok, sende zeka da yok. Senin sözünle hareket edecek zafiyet içinde bir MHP de yok. Sen kimsin yani böyle bir durumda bizi nasıl oyunun içiresine çekeceksin. 50 yıldan beri çekememişler şimdi nasıl çekeceksin ama şu tablo önemli bir tablo.

Akkuzu'da Yaşayanlar Sert İnsanlar

Bu Akkuzulu da yaşayanlar kimdire bakarsan bunların çoğu sert adamlar. Akkuzulular inançları siyasi davranışlarıyla sert adamlar.

O Adama Yumruk Attıracak Kadar Ne Yaptın?

Eğer bunlara ‘bu adam burada ne geziyor bunu sokmayın köye’ demişlerse, televizyonda yaşlı bir adam yumruk atıyor. O adama yumruk attıracak kadar ne yaptın sen Kemal Kılıçdaroğlu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir tatile çıkması lazım." dedi.

Bu açıklamaların ardından bazı mecralar Devlet BAHÇELİ'nin söylemlerini çok farklı yerlere çekti. Devlet BAHÇELİ'ye karşı söylenenlerin ardından Milliyetçi Hareket Partisi Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan ATEŞ'te karşı açıklamalarda bulundu. Sinan ATEŞ sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada;

"Liderimiz Devlet Bahçeli’nin yaptığı açıklamalarla ilgili olarak sosyal medyada bir saldırı kampanyası düzenlenmekte olduğu görülmektedir. Her zamanki gibi kökü ve kökeni belli bazı odaklardan yönlendirilen bu saldırılarda, güya Genel başkanımızın Kılıçdaroğluna saldırıyı desteklediği, savunduğu savı ileri sürülmektedir. Aklı kıt olana anlatmak, görmek istediği gibi görene göstermek zordur; ama yine de anlatalım, Genel Başkanımız saldırıdan memnuniyet duyulmasının mümkün olmadığını ve olayın her yönüyle araştırılması gerektiğini sarih bir şekilde ifade etmiştir. Bunun yanında Liderimiz meselenin öteki boyutlarını da dikkate alan ve önemli ikazlar içeren bir açıklama yapmıştır.

Sabrımız Taşarsa Öfkemiz Sel Olur

Kılıçdaroğlu’nun önlem almadan, HDP ile ittifakı bariz ortadayken, hassasiyetin çok yüksek olacağı belli olan şehit cenazesine katılması bir provakasyon değilse ahmaklıktır. Genel Başkanımızın haklı uyarılarını enine boyuna düşünmeden sosyal medyada bir saldırı başlatmakta kimsenin haddi değildir. Ancak görünen o ki CHP ikazı anlamamış ve Liderimize laf yetiştirmeye hatta camiamızı töhmet altında bırakmaya gayret etmiştir. Bu hassas süreçte herkes ağzından çıkana dikkat etmelidir. Ülkü Ocakları Liderine yapılacak saldırılara misliyle cevap verecektir. Sabrımız taşarsa öfkemiz sel olur. Bu tür olaylar arzu ettiğimiz gelişmeler değildir. Kimse sokağı ajite etmemelidir." dedi.

Haber: Oğuz BEKTAŞ / Siyaset

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22