Savaş KALAYCI "Belediye'nin Borçlarını İlan Etmemişsek Kimse Bizi Daha da Zorlamasın!"

Karaman Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı İkinci Oturumu Plan ve Bütçe Komisyonunun Oylamalarının Gerçekleştiği Oturum Hareketli Geçti

Savaş KALAYCI "Belediye'nin Borçlarını İlan Etmemişsek Kimse Bizi Daha da Zorlamasın!"
banner52

Karaman Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısının bugün  ikinci oturumu saat 16.00'da Karaman Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Ak Parti Meclis Üyesi Ayhan ŞANCI "Borçlanmada 61. Sırayız"

Plan ve Bütçe Komisyonu oylamalarına başlanılmadan önce söz alan Ak Parti Meclis üyesi Ayhan ŞANCI Karaman Belediyesinin 81. ilde 61. sırada olduğunu söyledi. Ayhan ŞANCI;

"Karaman Belediyesi olarak borçlanma ile ilgili olarak 81 ilde 61. sıradayız. Tabiki borçlanma oranı yüksek olduğu için borçlanmayan ve bütçesi küçük iller dikkate alındığı zaman bu 70. sıralara kadar düşüyor. Yani borçsuz bir belediye ile İnşAllah başladık. Karaman'a her katma değer üreteceğiniz yatırımda destek olacağımızı burada bir daha ilan etmek istiyorum. Bundan sonra Savaş KALAYCI olarak Belediye Başkanı'nın hiç bir mazereti yok Allahın izni ile ben yönetemedim, yaptırmadılar deme gibi bir durum yok." dedi.

Savaş KALAYCI; "Çok Ciddi Bir Borç Yükünün Altında Olduğumuz Halde..."

Bu konuşmaların ardından söze giren Belediye Başkanı Savaş KALAYCI; "Çok ciddi bir borç yükünün altında olduğumuz halde Allah'a çok şükür Allah'a güveniyoruz önce, sonra Karaman halkının sonun a kadar yanımızda olduğuna inanıyor ve güveniyoruz. Sonuna kadar da mücadele edeceğiz Karaman için. Kağıtla, kalemle şunla bunla rakamla Karaman halkını kandırmayacağız.

"Borçları Binada İlan Etmemişsek Kimse Beni Daha da Zorlamasın!"

"Cumhur ittifakına bazı şeylerden sadık kaldığımız için borçları binada ilan etmemişsek kisme bizi daha zorlamasın!" diyerek sözlerine devam eden Başkan KALAYCI "Bizi kesinlikle borç korkutmuyor. Bugünüekadar ki safahat dönemini bitireceğiz. İsrafa son vereceğiz. Karaman halkının hak ettiği hizmeti sonuna kadar en iyi şekilde götüreceğiz. Allah'a çok şükür biz bu işin üstesinden geleceğiz. Biz bu belediyeyi borçtan kurtaracağız. Bu Karaman'a Karamanlıya sözümüz olsun. Öyle 70. ciymiş, 80. ciymiş  oralarla övünmeyeceğiz.  Borçsuz ve üreten bir belediye haline getireceğiz Karaman'ı. Allah'ın izni ile bunuda hep beraber başaracağız." dedi.

Haber: Oğuz BEKTAŞ / Siyaset / Yerel

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 20:11
banner36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER