banner56

Savaş KALAYCI Başkan Koltuğuna Oturdu

Karaman Milliyetçi Hareket Partisinden Adaylığını Koyan ve Halkın İradesi İle Seçilen Savaş KALAYCI Başkanlık Koltuğuna Oturdu, Belediye'yi Devraldı

Savaş KALAYCI Başkan Koltuğuna Oturdu

Karaman 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Belediye Başkanlığına adaylığını koyan Savaş KALAYCI'yı Belediye Başkanı olarak seçti.

Karaman Belediye Başkanı Savaş KALAYCI mazbatasını aldıktan sonra Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatının önüne geldi. Buradan Belediye Başkanlığı görevini devralmak için Mehteran ekibinin Osmanlı Marşları eşliğinde Karaman Belediyesine doğru yürüyüşe geçildi. Savaş KALAYCI Belediye'nin önüne geldiği zaman onu burada coşkulu bir kalabalık karşıladı. Karaman Belediyesi önünde Kazımkarabekir Belediye Başkanı Recep BOYACIOĞLU  Kur'an-ı Kerim tilaveti okuyarak dualar etti. Bu sırada Belediye bahçesinde hayır kurbanları kesildi. Daha sonra kürsüye konuşmasını yapmak üzere çıkan Savaş KALAYCI "Bu kutlu yolda bizlerden desteklerini esirgemeyen Karamanlı hemşehrilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sağolun Varolun. Sizlerin bize emanet ettiği bu şehri marka bir şehir yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. 7/24 canla başla çalışlacağız. İstişareli ve kaliteli hizmet anlayışını hakim kılacağız. Sizleri mahçup etmeyeceğiz İnşAllah" diyerek görevini devralmak üzere başkanlık makamına çıktı. 

Eski Belediye Başkanı Ertuğrul ÇALIŞKAN Karşıladı

Savaş KALAYCI başkanlık makamına geldiğinde burada onu Ak Parti Eski Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul ÇALIŞKAN kapıda karşıladı. Ardından eski başkan Ertuğrul ÇALIŞKAN ve Belediye Başkanı Savaş KALAYCI alkışlar eşliğinde başkanlık makamına geçtiler. Ertuğrul ÇALIŞKAN basın mensupları ve vatandaşlar karşısında " Şehrin Mührünü Teslim Ettik" diyerek Savaş KALAYCI'ya, Milliyetçi Hareket Partisine ve Karamanlılara hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ertuğrul ÇALIŞKAN yaptığı konuşmada "Savaş başkanım da bu şehri, bugünkü olduğu yerden çok daha güzel noktalara taşıyacaktır. Birlik beraberlik içerisinde en güzeline taşıyacağına canı gönülden inanıyorum. Allah çıktığınız bu yolda, bu davada ve hizmet kervanında birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozmasın. Rabbim utandırmasın. Hayırlı mübarek olsun” dedi.

Bunun üzerine Belediye Başkanı Savaş KALAYCI'da, "Buradan başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Ertuğrul başkanımıza gittiği görev yerinde de Karamanımızı unutmayacağından eminiz. Kendisinin de söylediği gibi bizlere sonsuz destek olacağından da hiç şüphemiz yok. Karamanımızı daha iyi yerlere ulaştırmak için gece gündüz çalışacağız” dedi.

Devir teslim töreninin ardından Belediye Başkanı Savaş KALAYCI, aşağıya kadar inerek eski başkan Ertuğrul ÇALIŞKAN'ı uğurladı.

Yeni Belediye Başkanımız Savaş KALAYCI Karaman Belediye Meclisini açtırarak burada Karamanlı vatandaşların tebriklerini kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 20:50
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat kürekçi
Suat kürekçi - 1 yıl Önce

Allah..yar..ve..yardımcınız..olsun..Allah.muaffak etsin...Allah..utandırmasın..çok emek verdin..Allah..emeğinin karşılıgını verdi..şükür..sağlık..sıhhat..içinde..güzellikler seninle olsun..kolay gelsin..KARAMANı kucakladın..KARAMAN seni kucakladı bağrına bastı..teşekkürler..KARAMAN...

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22