banner56

Karaman İttifakında Çatlama Sesleri

Karaman'ın siyaset gündemi son zamanlarda oldukça yoğun.

Karaman İttifakında Çatlama Sesleri

Karaman'da bayramdan önce siyaset gündemi oldukça yoğun geçti.

Karamanlı vatandaşlar 15 sene sonra tekrar Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy vererek aday Savaş Kalaycı'yı belediye başkanı yaptı. Savaş Kalaycı'nın belediye başkanı olmasından bu yana siyaset gündeminde büyük değişiklikler yaşandı. Belediye meclisindeki gündemin sıcak geçmesi ve bunun şeffaf olarak Karamanlılara canlı yayın kanalıylada aktarılması, Karamanlıların belediye gündemini yakından takip etmesine yardımcı oldu. Karaman'da belediye Ak Parti'den devralındığı için yeterli uzlaşma sağlanamadı. Belediye meclisinde gözlemlenen o ki ittifak Cumhuriyet Halk Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında sağlandı. Hükümet partisi Ak Parti ise sessizliğini korumayı tercih etti. Ta ki Karaman'da gerçekleştirilen Türk Dünyası Şölenine kadar.

Şölenin açılışında Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı konuşması esnasında gündeme oturacak bir konuşma yaptı. Yapmış olduğu konuşma basın camiasında da büyük yankı uyandırdı. Kısa sürede bütün Karaman'da ses getirdi.

Kalaycı, "Biz cebe çalışmıyoruz cebe."

"Sosyal medya yaygınlaştıkça çatlak seslerde çok hızlı duyuluyor. Diyorlarmış ki Savaş Kalaycı geldi geleli 3 ayda bir çok etkinlik yaptı. Yani şöyle demek istiyor aslında, bu değirmenin suyu nereden geliyor. Emmioğlu biz israfı kestik israfı. Emmioğlu sözüm sana, biz yandaş yoldaş gayırmayı kestik. Biz hortumlardan kestiklerimizi, artırdıklarımızı bu millete hizmet olsun diye sunuyoruz. Biz cebe çalışmıyoruz cebe. Çok rahatsız olmuşlar bu birliktelikten, istediğiniz kadar rahatsız olun Allah'ın dediği olacak engelleyemezsiniz."

Belediye Başkanının yapmış olduğu bu konuşmayla birlikte beklenilen cevap gecikmedi. Cevap Karaman Ak Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan'dan geldi.

Çağlayan, "Başkan boş boş konuşmayacaksın, hele iftira hiç atmayacaksın."

"Belediye Başkanı önceki dönem AK Partili Belediye yönetimlerini yandaşı yoldaşı kayırmakla, belediye kaynaklarını ceplerine atmakla hortumlamakla suçlamaktadır. Bu ağır ithamlar yenilir yutulur değildir.

Sayın başkan Karaman halkı size mührü ve anahtarı teslim etti, belediyenin tüm evrak ve belgeleri elinizde, tespit ettiğiniz suç ve suçlular varsa göreviniz gereği size düşen suç duyurusunda bulunarak suçluların yargılanmasını sağlamak

Sayın başkan boş boş konuşmayacaksın, hele iftira hiç atmayacaksın çünkü size yakışmaz, iftira atmak ne inancımızda nede töremizde vardır. Milletimizin sizden beklediği laf yapmak değil gereğini yapmanızdır.

Sayın başkan varsa suçlular hakkında davanı aç sonuna kadar yanındayım ve bu davanın takipçisi olacağım. Ortada suç yoksa lütfen boş boş işlerle Karaman’ı oyalamayın. İcraat yapın iş yapın iş!. Karamanın sizden beklentisi budur.” şekilde cevap verdi.

Bu açıklamalarında ardından gözler Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'ya çevrildi. Kalaycı bunun üzerine sosyal medya üzerinden şu açıklamalara yer verdi.

Kalaycı, "Gereksiz polemiklerle Karaman'ın kaybedecek tek bir dakikası bile yoktur."

"Hemşehrilik, kardeşlik hukukuna ve Cumhur ittifakının ilkelerine bağlı kalmak adına bugüne kadar şahsım ve belediye yönetimi aleyhine yapılan her türlü eleştiri ve mesnetsiz iddialara, sahte hesaplardan yapılan iftira nitelikli paylaşımlara cevap verme gereği duymadık. Sabır gösterdik.

Borç miktarını ve israf temelli harcamaları afişe ederek devr-i sabık oluşturma gayreti içerisinde de olmadık, olmayız. Yaptığımız açıklamalar sabır sınırlarına gelindiğinin bir göstergesidir. Yaptığımız tüm çalışmaların kaynağı bellidir. Bu konudaki art niyetli soruların gereksizliği, polemik ve yıpratma amaçlı olduğu da ortadadır. Karaman'ın ve Karaman halkının yararına olan çalışmaları daha iyiye götürecek iyi niyetli eleştiri ve önerilere sonuna kadar açık olduğumuzun, karalama ve yıpratma amaçlı yapılan eleştirilerin de sonuna kadar karşısında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Karaman için yapılan her güzel çalışmada yanımızda olmanız hem ittifak ruhunun hem de Karamanlılık olgusunun bir gereğidir. Herkesin bu bilinçle hareket etmesini isteriz.Tüyü bitmemiş yetimin hakkını heba etmediğimizi, etmeyeceğimizi ve asla ettirmeyeceğimizi dile getirmekten daha doğal bir şey olabilir mi? Bu konuda yapılan açıklamalar ve suçlamalar bizleri ziyadesiyle üzmüştür.

Gereksiz polemiklerle Karaman'ın kaybedecek tek bir dakikası bile yoktur. Selam ve sevgilerimle." ifadelerine yer verdi.

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hikmet toptaş
Hikmet toptaş - 6 ay Önce

Yarası olan gocunur Ateş olmuyan yerden duman tütmez. Emmioğlu demiş kıbar dille. Hortumcular hırsızlar Dememiş

Suat KÜREKÇİ
Suat KÜREKÇİ - 6 ay Önce

Yolcu yolunda gerek....
Cümleten Mübarek Kurban Bayramımız Hayırlara Vesile Olsun..
Nice Bayramlara temennisiyle selam ve Dua ile.....

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22