banner56

Karaman'da Günlük Gazete Kalmaması TBMM Gündeminde

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, TBMM'de söz alarak; basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Karaman'da Günlük Gazete Kalmaması TBMM Gündeminde

CHP Karaman Milletvekili Ünver yaptığı konuşmada Karaman'da günlük çıkan 6 gazetenin tamamının haftalık çıkma kararı aldığını söyledi. Ünver'in yaptığı konuşmasında "Yarın Çalışan Gazeteciler Günü. Bu günü kutlamadan önce söylemem gerekir ki Anadolu'da basın kan ağlıyor. İlim Karaman'da günlük çıkan 6 gazetenin tamamı son ekonomik gelişmeler sonucunda personel maaşı, vergi, sigorta, kâğıt ve kalıp maliyetlerindeki yüzde 200-300 oranındaki artış sebebiyle haftalık çıkma kararı almıştır. Yükselen maliyet artışı sebebiyle yaşanan bu gelişme beni ve tüm Karaman'ı üzmüştür. Türkiye'nin 70'nci ili olan Karaman'da artık günlük gazete çıkmamaktadır. Böyle giderse Anadolu'da  faaliyet gösteren 3 bin civarındaki gazete kapanmak durumunda kalacaktır. Hükûmetin bu duruma bir çare bulması kaçınılmaz hâle gelmiştir. Bu burukluk içinde, ekonomik ve siyasi baskılar altında yaşam mücadelesi veren basın çalışanlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü'nü bugünden kutluyorum." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 7 ay Önce

Senin söylediğin hiçbirşey yok hükmündedir bu milletin gözünde çünkü sen bu milletin oy verip seçtiği cumhurbaşkanının yemşn töreninde ayağa kalkamayacak kadar bu millete saygısızsın hadi şimdi işine bak byeeee

SIRADAKİ HABER