banner56

Karaman CHP'li Meclis Üyesi Kayyım Atamalarına Tepki Gösterdi

31 Mart yerel seçimlerin Cumhuriyet Halk Partisi'nden Karaman Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Paşa Evcen Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine yapılan kayyım atamalarına tepki gösterdi.

Karaman CHP'li Meclis Üyesi Kayyım Atamalarına Tepki Gösterdi

Son zamanlarda gündeme bomba gibi düşen Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanlarının terör örgütlerine destek vermesinden dolayı görevden alınması ve yerlerine kayyım atanması haberine destek mesajlarının yanı sıra tepki mesajlarıda geliyor. Siyasetçiler sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu paylaşımlarla bu karar hakkındaki görüşlerini dile getiriyor.

Karaman'da yankı uyandıran paylaşımlardan birisinide Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Belediyesi Meclis Üyesi Paşa Evcen yaptı.

Paşa Evcen sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada, "Milletin iradesiyle seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınması ve kayyum atanması, milletin iradesiyle seçilenlerin görevlerini yapmalarından alıkonulması demokrasiye bir darbedir ve kabul edilemez. Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir." ifadelerine yer verdi.

Evcen'in bu paylaşımına bazı vatandaşlar oldukça tepki gösterirken, kayyım atamalarını desteklemeyenler ise Evcen'in bu paylaşımının altına destek mesajları gönderdi.

Karaman Haber

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22