banner56

Hayri SAMUR "Film Fırıldak Çevirdiler, Bana İhanet Ettiler!"

Sarıveliler Ak Parti Eski Belediye Başkanı Hayri SAMUR basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltının ardından Hayri SAMUR kameraların karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulundu.

Hayri SAMUR "Film Fırıldak Çevirdiler, Bana İhanet Ettiler!"

İki dönem Ak Parti Belediye Başkanlığı yapan ve üçüncü dönemde yine Ak Parti’den Sarıveliler Belediye Başkanlığına adaylığını koyan Hayri SAMUR yaptığı açıklamalarda;

“BELEDİYE BAŞKANLIĞI VAKİT GEÇİRME YERİ DEĞİLDİR”

“31 Mart seçimlerini hep birlikte ülke genelinde yaşadık. Ben Sarıveliler’de iki dönem Belediye Başkanlığı yaptım. Üçüncü dönem Ak Parti Sarıveliler Belediye Başkanı adayı idim.
Belediye Başkanlığı vakit geçirme yeri değildir. Belediye Başkanlığı, Sayın Reisi Cumhurumuzun ifade ettiği gibi hizmet yeridir. Onun için veballi iştir.

Belediye Başkanlığını doğru yaparsanız dua alırsınız, yanlış yaparsanız beddua alırsınız. Bulunduğunuz şehre yanlış yaparsanız, zamanı iyi değerlendiremezseniz ihanet etmiş olursunuz.

“İHANET ETTİLER”

Kıymetli Karaman Basın Mensupları;

Ben Sarıveliler’de 2 dönem Belediye Başkanlığı yaptım, ama ben “Belediye Başkanı” idim. Şimdi her türlü film fırıldağı çevirerek, yönetimden bir kişi hariç diğerleri Sarıveliler’e ihanet içerisinde oldular. Bunu ben siz Karaman, Sarıveliler ve Ülke halkının takdirine bırakıyorum.

Yalnız herkes yaptığı doğrunun da cevabını görür, yanlışında cevabını görür.” demesi üzerine bir gazetecinin söz alarak;

“İlçe Yönetimini Mi Kastediyorsunuz?” sorusu üzerine, Hayri SAMUR “Evet” diyerek cevap vererek sözlerine şu şekilde devam etti;

“Ben bugün Sarıveliler’de 31 Mart seçimindeki yarışta, Sayın Reisi Cumhurumuz, Cumhurbaşkanımızı temsil ediyordum. Ben önceki seçimde Sarıveliler’de 700 oy farkı ile Belediye Başkanı seçildim.

“FİLM FIRILDAK ÇEVİRDİLER”

Bugün 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Ak Parti’nin Belediye Başkanı adayı idim. Tüm şer güçler orada birleşti film, fırıldak ve her türlü şeyi yaptılar. En son malumunuz olduğu üzere 6 oy farkla bu seçimi kaybettim.

Ama orada da ifade ettiğim gibi benim Yüksek Seçim Kuruluna itirazım oldu ve maalesef red gördüm. Benim 273 tane geçersiz oyum vardı. Onlarda sayılsaydı kesin bu seçimin galibi yine bendim. Bu Allah’ın takdiridir. Ben vicdanen çok rahatım.

Doğduğum toprakları, Sarıveliler’i seviyorum. Oraya yaptığım hizmetlerden dolayı çok müsterihim. Çünkü bugün doğuyorsunuz, büyüyorsunuz, gelişiyorsunuz ondan sonra ölüyor ve toprak oluyorsunuz.

Ne demişler “At ölür semeri kalır, yiğit ölür namı kalır.”

“ONUN BUNUN KUKLASI OLMAMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Ben Sarıveliler’de Belediyecilik anlamında sayısız hizmetler yaptım. Yerel Belediyecilik işlerini yaptıktan sonra, kamunun yapacağı işlerinde takipçisi oldum.

Bu işleri yaparken bilmek, görmek ve kararlılık çok önemli. Onun bunun kuklası olmamak çok önemli. Dirayetli olmak çok önemli. Dirayetli olmak çok önemli. Bunun diğer adı disiplindir. Disiplin olmayan yerde başarı olmaz. Biz disiplinli olduğumuz için başarılı olduk.

Ben iller bankasının dışında geliri olmayan bir ilçede bu hizmetleri yaptım. Kararlılıkla yaptım. Sosyal çevremizi kullandık. Karaman, Konya, Ankara, İstanbul ve yurt dışındaki dostlarımız ile birlikte bu güzel hizmetlere imza attık.

Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır. İşimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım.

“SARIVELİLER’DE TEKSTİL’İ BAŞLATTIK”

Diğer taraftan garip guraba insanların ekmeğini artırma adına Sarıveliler’de ne yaptık?

5393 sayılı belediye kanunu derki; “Belediye’nin diğer bir görevi sanayi ve ticaretin gelişmesine katkı sağlamak.” Sarıveliler’de tekstili başlattık. Şu an 260 kişi çalışıyor. Sadece Sarıveliler’de değil, Başyayla’da, Güney yurt ve Ermenek’te açıldı. İnşallah önümüzdeki süreçte bölge tekstil noktasında çok daha canlı hale gelecek ve 15.000 kişi çalışacak. Madencilik bölgede bitti. Tekstil onun yerine geçecek.

“FIRILDAKLARI KINIYORUM”

Biz fırıldakları kınıyoruz. Biz doğru geldik, doğru yürüdük, doğru gideceğiz. Günü kurtarma değil, gelecek yüzyıllar için çalışma yaptık.

Ama fırıldaklar sadece günü kurtarmak için çalıştılar. 100 küsür Bin Lira borcunu belediyeye ödememek için film fırıldak yaptılar.

“DAVASINA İHANET EDEN BAĞIMSIZ ADAYIN YANINDA OLDULAR”

Ama Allah’a havale ediyorum, hakkımı da helal etmiyorum. 200 Bin Lira katkı sağlamışım, karşılığında besle kargayı oysun gözünü. Onlar film fırıldak yaptılar ve davasına ihanet eden bağımsız adayın yanında yer aldılar.

Biz Sarıveliler’de Sayın Reisi Cumhurumuzun temsilcisiyiz. Bize yakışan buydu. Demokrasiyi özümsedim ve bu seçimin sonucunda mazbatayı alan arkadaşımıza gittim ve medenice görevi teslim ettim, başarı diledim. İnşallah memleketi daha ileriye götürürler. Ama bunların takipçisi olacağız.

Çünkü memleketim çok önemli, ülkem çok önemli. Bu ülkenin dışarıda çok düşmanları var. İçeridekiler piyon. Şahsi menfaatler uğruna millet satılır mı? Ülke satılır mı? Onun için yerin altındaki hesap çok çetin olacak.

“BİZ FIRILDAK OLMADIK”

Ben Belediye Başkanı olmuşum, olmamışım hiç önemli değil bunlar. Önemli olan adamlık insanlık. Biz doğru geldik, doğru yürüdük, doğru gideceğiz. Fırıldak olmadık olmayacağız. Fırıldakları da hep beraber topluma deklare edeceğiz ki toplum onları biliyor.

Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Sarıveliler’de Belediye Başkanı olsam ne olur olmasam ne olur. Ama ben toplum için varım. Garip gurabanın hizmeti için varım.

Ortaköy mahallem var benim. Orada Ahmet var, doğuştan engelli kardeşi Raziye var. Taburların Ali var deli diyorlar. Ortaköy’de Hüseyin var. Onlar çok önemli benim için. O coğrafya, Sarıveliler onların sayesinde ayakta. Karamanımız çok önemli.

“KİMSEYE KIRGIN DARGIN DEĞİLİM”

Biz ülke olarak çok daha ileriye gidebiliriz. Bir olalım beraber olalım, Ülkemizi, Karaman’ı ve Sarıveliler’i çok daha ileriye taşıyalım. Bakınız Reisi Cumhurumuz gece gündüz ülkemiz için çalışıyor.

Suriye’nin durumuna bakınız. Paranın hiçbir önemi yok. Onun için bir olacağız beraber olacağız. Minarelerden ezan sesi, gönderden bayrağın inmemesi için dua edeceğiz. Bu çok önemli. Onun için ben herkesi çok seviyorum. Kimseye kırgın dargın değilim. Ama ülkemi ve bölgemi her şeyin önünde görüyorum. Bu kısa ömürde çok çalışmalıyız, çok kaliteli yaşamalıyız ve öbür aleme giderken huzurlu gitmeliyiz.

“SARIVELİLER’DE BEŞİKTEKİ ÇOCUKLARIN GELECEĞİNİ KARARTTILAR”

Sarıveliler’de beşikteki çocukların geleceğini kararttılar. Onlar inanın çok büyük azap ve ıstırap çekecekler. Bunu böyle bilin.

İnşallah temenni ederim ki, hizmetler bıraktığımız yerden daha iyiye gider. Siyaset hizmet için bir araçtır.

Bakınız bu ülkeden Ecevitler, Türkeşler, Erbakanlar, Demireller, Özallar geldi geçti. Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Hayri SAMUR herkes gelip geçecek. Önemli olan birlikte güçlü olmamız.

Ne diyor Reisi Cumhurumuz; “Belediye işi gönül işidir.” Geceniz gündüzünüz yok. Ben gecemi gündüzüme kattım ve çalıştım. Çok hizmetler yaptım ve yapmaya gayret ettik.

PROJELERİNİ ANLATTI

Sarıveliler ilçesinin İller bankasının geliri dışında bir geliri yok. Personelin maaşına yetmiyor. Diğer taraftan Sarıveliler’in gelirinin artması için güneş enerjisi santrali kuracağız. Onun 750 KW’lık altyapısını hazırladık. Ömrü 25 yıl olan güneş enerjisi 860.000 dolarlık bir iş. Bu yatırım mayıs ayında bitecekti. İş Bankasında işlemleri de başlattık. 7 yılda 860.000 doları amorti edecek. 18 yıl Sarıveliler Belediyesine yılda 250.000 dolar para getirecek. Bunu yapmalarını canı gönülden istiyorum. Hazır betonun gelişmesini istiyorum.

Rahmetli Ahmet KELEŞOĞLU bana demişti ki, Sarıveliler’de bir şeyler yapalım. Şimdi 2,5 Milyonluk Sarıveliler’e Kültür Merkezi yapılıyor. Allah kendisinden razı olsun. Sarıveliler’e devlet hastanesi yapılacaktı, İnşallah takip etsinler yaptırsınlar ben destek olurum. Ben bir şeye köstek olmam. Amacım hizmet etmek. Alanya, Sarıveliler’e şu an 70 km. Yol bittikten sonra 56 km olacak.

Kızak şenliği yaptık sizlerde takip ettiniz. Oradaki temel amacımız bir algı oluşturmaktı ve oradaki algı neticesinde beni çok sayıda insan aradı. “Orada kar kaç gün kalıyor?” diye. 105 günün üzerinde kar kalırsa oraya kayak tesisi yapılabilir. Sarıveliler’de 165 ile 170 gün arasında kar kalabiliyor. Sarıveliler 1750 rakımda, kayak merkezi olabilecek konumunda. Diğer taraftan İngiltere’den bir iş adamı beni arayarak “Oraya kayak merkezinin yanına otel yapmak istiyorum” dedi. Yol bittikten sonra 56 km. olacak Antalya. 56 km. gidecek denize girecek, çıkacak gelecek kayak yapacak. Orada tesisler, restoranlar olacak. Kelle paça çorbası içmeye gelecek insanlar. Tipinin altında, kalorifer yanıyor, bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Onun için kıymetli hemşerilerim, bu ülkeye Ak Parti hükümeti çok büyük hizmetler yaptı. Buradan da ders çıkarmalıyız, yönetimler ders çıkarmalı. Reisi Cumhurumuz ifade etti “Herkes Silkelenecek”. Titreyeceğiz ve kendimize geleceğiz. Burada kişiler değil ülke önemli. Yanlış yapan gider, doğrular kalır. Ben doğruların yanındayım. Doğruların büyümesi, değişmesi ve gelişmesi için çalışıyorum, çabalıyorum.

Bu anlamda Karaman basını olarak aracılığınız ile tüm hemşerilerimize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Ben herkese hakkımı helal ettim. Sarıveliler’li oy veren, vermeyen hemşerilerime hakkımı helal ettim. Bu süreçte bana destek olan sayın Reisi Cumhurumuz başta olmak üzere, bakanlarımıza, milletvekillerimize, geçen dönem milletvekilimiz Recep KONUK’a, Recep ŞEKER’e, Selman Oğuzhan ESER’e, eski İl Başkanımız Nazmi ÜNLÜ’ye, Mehmet ER’e, Vali Bey’e, Kaymakamlarımıza, İl Müdürlerimize, medarı iftiharımız, hemşerimiz Lütfi ELVAN Bey’e, Karaman’ımıza ve Sarıveliler’e çok büyük katkılar sağladı, ben huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır. Diğer taraftan geçmişte Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı olan yakın dostum Yalçın TOPÇU’ya, yakın dostum Ordu Milletvekili Metin GÜNDOĞDU’ya ve siz değerli Karaman basınına çok teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın. Karamanımızı birlikte çok daha aydınlık yarınlara götürelim.

Bakınız dışarıdaki hainler ile Reisi Cumhurumuza uğraşmaktan ülke içerisindeki yaşadığımız zulme bakın. Birde içerideki piyonların hareketleri ülkemizin hızını azaltıyor. Onun için kıymetli hemşerilerim hep beraber çok çalışmalıyız. Kişisel hırslarımızı bırakacağız. Mevzu Sarıveliler, Karaman ve Ülke olunca gerisi teferruat diyeceğiz.

Zulüm hiçbir zaman payidar olamayacak, kaybeden yanlış yapan olur. Ona Allah hesabını sorar. Kolay kolay bu dünyadan göçemez. Onun için her şeyi Cenab-ı Allah’a havale ediyorum.

Ben nerede olursam olayım Hayri SAMUR olarak tüm Sarıveliler’in, Karaman’ın ve Türkiye’nin ve Türk insanının emrindeyim hizmetindeyim.” dedi.

“BAĞIMSIZ BAŞKAN AK PARTİ’YE GEÇEBİLİR Mİ?”

Hayri SAMUR’un açıklamaları ardından söz alan Karaman Gündem Gazetesinden K. Önder DEMİRKOLLU;

“Basın toplantılarına ve bu tür buluşmalara önem veriyorsunuz. Basın mensubu arkadaşlarımız adına ben size çok teşekkür ediyorum. Bu kadar arkadaş sayenizde buluşmuş bir araya gelmiş olduk. Sözlerinizin arasında “Ben Cumhurbaşkanımızın Sarıveliler’de temsilciyim.” dediniz. Sizde zamanınızda başka bir partiden iktidar partisine geçtiniz. Şu an ki seçilen mevcut başkanda bağımsız adaydı. Ona bu tür bir teklif olabilir mi veya böyle bir gelişme yaşanabilir mi?” diye soru yöneltti.

Bunun üzerine Hayri SAMUR; “Çay, kahve bahane sohbet şahane. Burada sohbet imkânı buluyoruz. Kıymetli hemşerilerim. Seçim sürecinde şu an bağımsız belediye başkanı seçilen Sarıveliler Belediye Başkanı, Ak Parti’de 2 dönem Sarıveliler İlçe Başkanlığı yaptı. Geçen dönem 2014’te şu an benim mensubu olduğum iktidar partimizden aday idi. Seçimde kaybetti. Ben onun karşısında Büyük Birlik Partisinden kazandım. Bu süreçte de 31 Mart 2019’da yapılan Mahalli ve İdari seçimlerde kendisi Ak Parti’den aday adayı oldu ve bende oldum. Sonuç olarak sayın Reisi Cumhurumuz beni aday gösterdi. Beni aday göstermeseydi, o arkadaşımızı aday gösterseydi, ben tüm samimiyetimle söylüyorum aileden, devletten ve siyasetten aldığım etik gereği aday olmayacaktım ve kendisini destekleyecektim. Tüm gücümle yine gece gündüz çalışacaktım.” dedi.

Hayri SAMUR basın açıklamasının ardından, basın mensuplarına lokum hediye etti ve birlikte fotoğraf çekindi.

Oğuz BEKTAŞ / Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 18:23
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22