banner56

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN; "Muhtarlık Seçimleri Ayrılmalı"

Haliç Kongre Merkezinde Muhtarlarında Katılımları İle Düzenlenen İftar Yemeğinde Konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimlerinden ayrılmasında yarar var." dedi.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN; "Muhtarlık Seçimleri Ayrılmalı"

İstanbul Haliç Kongre Merkezinde muhtarında katılımı ile düzenlenen iftar yemeğine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN muhtarlık seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN yapmış olduğu açıklamada;

"Muhtarlıklarımızın büyüklükleri çok farklı olduğu için büyükşehirler başta olmak üzere bazı yerlerde bir kişinin tüm mahalleyi kucaklaması mümkün olmayabiliyor. Aynı şekilde 50-10 haneden mahallelere de rastlayabiliyoruz. Kırsal ve büyükşehirler ayrı olmak üzere mahallenin büyüklük ve nüfus esasına göre gözden geçirilmesinde fayda görüyorum. Etkin şekilde yönetilebilir mahalleler muhtarlarımız vasıtasıyla milletimize vereceğiniz hızını ve kalitesini yükseltecektir.

"Muhtarlık Seçimi Diğer Seçimlerden Ayrılmalı"

Aynı şekilde muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı ve meclis üyesi seçimlerinden ayrılmasında yarar var. Muhtarlık seçimlerini belediye başkanlığı seçimlerinden önce veya sonra yapılmasının her iki seçimin daha sağlıklı yürümesini temin edecektir. Muhtarlıklarımızı yönetim yerine hem de özlük haklarında bugünkü konumlarına biz getirdik. Özlük haklarının yanında silah dediniz, silahı da verdik, hem de geri iade edilmemek üzere. İçişleri Bakanlığımız bünyesinde muhtarlık daire başkanlığı ve muhtarlık bilgi sistemini de biz kurduk. Bu muhtarlık müessesine verdiğimiz önemin bir ifadesidir. Valilerimize, kaymakamlarımıza belediye başkanlarımıza muhtarlarımızla ilgilenmeleri konusunda kesin talimatlarımız var." dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22