banner56

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN'dan Flaş Ahmet KAYA Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Katıldığı Bir Yayında Ahmet KAYA İle İlgili Açıklamada Bulundu

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN'dan Flaş Ahmet KAYA Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN 15 Ulusal, 200 Bölgesel ve Yerel Radyoda canlı yayınlanan Mehmet'in Gezegeni programının konuğu oldu. Başkan Erdoğan radyo yayınında Ahmet KAYA hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

"Ailesi Ahmet KAYA'nın Topraklarımıza Getirilmesini Kabul Etse, Biz Elimizden Geleni Yaparız"

Başkan ERDOĞAN; "Buradaki cumhuriyetin 75. Yıldönümüne katılan sanatkarlarımız o geceye çok farklı bir zenginlik kattılar. Hepsine ayrı bir sevgim muhabbetim var. Fakat bunların içerisinde özellikle Ahmet Kaya’nın rahmetlinin o akşamki anneme olan o şarkısı o türküsü annem öldükten sonra benden çok farklı bir dünyayı meydana getirdi. Ne zaman Ahmet KAYA'nın şafak türküsünü dinlerim o zaman çok duygulanırım. Annemle adeta haşır neşir olmaya başlarım. Ahmet’e o otelde yaptıkları hainliği, o ihaneti, o alçaklığı sanatçıya, sanata, sevgi diye konuşanlar, köşelerinde yazanlar o gece neler yaptıklarını da hiç mi hiç unutamıyorum. Kendi sanatçısına sahip çıkan değil, kendi sanatçısını bu ülkeden kovana kadar ellerinden geleni yaptılar. Ahmet vatan topraklarında değil, gurbette durdu. Başbakanlığım dönemimde o zaman ki kültür bakanlığımız vasıtasıyla Ahmet KAYA’nın nakli mekan ile kendi topraklarımıza getirilmesini arzu ettik. Eşine de haber gönderdim. Bugün yine Ahmet KAYA ile ilgili böyle bir imkan olsa, ailesi, Ahmet KAYA’nın topraklarımıza getirilmesini kabul etse, biz elimizden gelen her şeyi yaparız. Bizim inancımızda bu tür kabrin taşınmasına biz hazırız, biz yaparız” dedi. 

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN'ın bu açıklamaları bazı kesimlerce oldukça takdir toplarken, bazı kesimlerce de oldukça sert eleştirildi. Sosyal medyadan tebrik mesajlarıyla birlikte, sert eleştiri mesajlarıda ardı ardına geldi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 17:06
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22