banner56

CHP Karaman İl Kongresi Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Kongresi bugün yapıldı. Saadet Partisi, İyi Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi CHP'yi il kongresinde yalnız bırakmadı.

CHP Karaman İl Kongresi Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman'da kongreye gitti. Bugün saat 11.00'da Yunus Emre Konferans Salonu'nda başlayan kongreye CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, CHP eski genel başkan yardımcısı Umut Oran, İYİ Parti Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu, Saadet Partisi GİK üyesi Şaban Şahin, Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Yasim Koz, MHP Karaman İl Başkan Yardımcısı Olcay Ülkümen, STK temsilcileri ve partili vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı anlaşmazlığı

Cumhuriyet Halk Partisi eski il başkanı Kadir Ergin il kongresinin açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye çağrıldı. Ergin konuşmasına başladığı sırada sözü kesilerek ilk önce İstiklal Marşı'nın okunması gerektiği söylendi. Ergin ise "onu sonra yapmayacağız mı" dedi. Bu sırada sahneye CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ çağrıldı. Sahneye gelen Baştuğ İstiklal Marşı'nın okunması için herkesi ayağa davet ediyordu ki onunda sözü kesildi. Sözü kesilen Baştuğ ise, "beni neden çağırdınız o zaman buraya" dedi. Konuya CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen müdahale ederek eski il başkanı Kadir Ergin'e, "Başkanım kongreyi aç,konuşmayı ondan sonra yaparsın" dedi. Bunun üzerine Ergin herkesi saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması için ayağa davet etti.

Mustafa Cem Kağnıcı kongreye tek blok liste ile katıldı

CHP eski Karaman il başkanı Kadir Ergin'in konuşmasının ardından kongre divan başkanlığı seçimi yapıldı. Kongrenin divan başkanlığına ise CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen seçildi. Kongreye Mustafa Cem Kağnıcı tek blok liste ile katıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 16:38
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22