banner56

CHP Karaman İl Başkanı M. Cem Kağnıcı'dan, Canan Kaftancıoğlu'na Destek

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle onanan hapis cezasıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

CHP Karaman İl Başkanı M. Cem Kağnıcı'dan, Canan Kaftancıoğlu'na Destek

7 yıl önceki tweet'lerinde, silahlı terör örgütü propagandası yapmak, kamu görevlisine hakaret, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılamak, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik suçlarından yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun, İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen istinaf incelemesi sonuçlandı. Hakkında 5 ayrı suçtan 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verilen Kaftancıoğlu'nun cezası onandı. 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararı, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından usul ve esas yönünden isabetli bulundu.

Yargıtay’a temyiz yolu açık olmak üzere karar verildi.

Yargıtay da cezayı onaylarsa Canan Kaftancıoğlu, tutuklanarak hapse gönderilecek.

CHP Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, Kaftancıoğlu'na destek mesajı yayımladı

Kağnıcı yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"İstanbul il Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'nun, sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılandığı davada geçtiğimiz yıl Eylül ayında karar çıkmıştı. Toplamda 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası kararı vermişti.

İstinaf, yerel mahkemece kurulan hükümde usul ve esasa ilişkin aykırılık bulunmadığına karar vermiştir. Bu kapsamda yerel mahkemece Kaftancıoğlu hakkında verilen hapis cezasını hukuka uygun bulan daire, kararını temyiz yolu açık olmak üzere oybirliğiyle almıştır. Yıllar önce atılan bir tweet sonucunda insanlar mahkum edilebiliyorsa, adaleti gerçekten adilce sağlamanız gerekir. Bütün kesimlerin, özellikle de iktidar mensuplarının geçmiş dönemde yapılan sosyal medya paylaşımları, çektirdikleri fotoğrafların da sorgulanıp, bunlardan yargılanmaları Türk milletinin adalete olan inancını sağlamlaştıracaktır.

İstanbul İl Başkanımız için verilen karar hukuki bir karardan daha çok siyasi bir karardır, hiçbir hukuki dayanağı bulunmayan kararın yenilenen İstanbul seçimlerinin gerçekleştirildiği 23 Haziran’da açıklanması İstanbul seçimlerinde hezimete uğrayan ve bir türlü bunu hazmedemeyen iktidarın intikam arayışının bir göstergesidir. İktidar artık sandıkta başarı elde edememekte ve bu tip baskılarla sembolik hareketlerle gözdağı vermeye çalışmaktadır. İktidar, bu uygulamalarla muhalif kesimler ve kendi düşünceme, zihniyetime sahip olmayanları sindirme politikası uygulamaktadır.

Sandıktan, millet iradesinden bahsedenler bugün halkın iktidarından, milletin iradesinden korkmaktadırlar. 23 Haziran seçimlerinde İstanbul halkı gerekli cevabı gereken şekilde vermiştir. Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet ittifakı belediyelerinin başarılı olmaları milletimizin yarınlar için umudunu artırmıştır. Ülkemizin çok daha önemli sorunları varken, gündemi bu şekilde meşgul edip, değiştirme politikalarını Türk milleti artık inandırıcı bulmamaktadır. Partimiz halkımızdan aldığı güç ile her türlü baskı ve sindirme politikasına karşı İstanbul İl Başkanımıza ve tüm partililerimize sahip çıkmaya devam edecektir."

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 17:04
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lütfi taskıran.
Lütfi taskıran. - 3 ay Önce

O zaman kaftancının tüm söylediklerine ve yaptıklarına katılıyor ve destekliyorsun yani türkler ermeni soykırımı yaptı,devlet seri katil öylemi mustafa?

Servet
Servet - 3 ay Önce

Karaman gibi bir yerden aşağılık kaftancıserefsize destek vermek de Bir o kadar AŞAĞILIK benim devletime milletime hakaret edene arka çıkmak alcaklıktır Birde bu KARAMAN dan çıkarsa demek kagnıcı kefere birisi hain işbirlikçisi

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22