CHP Heyeti Karaman'a Geliyor | Bakın Ne İçin?

Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir grup milletvekili, Karaman’ın Kazımkarabekir ilçesi dahilinde bulunan Karalgazi başta olmak üzere bazı köylerin tarım arazileri içerisinde mermer madeni arama faaliyetleri ve mermer ocağı açma girişimlerine karşı direnen vatandaşlara destek için Karaman’a geliyor.

Reklam
Reklam
11 Aralık 2019 - 10:54

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver’in davetiyle Karalgazi Köyü’ne gelecek olan CHP heyeti içerisinde, CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın yanı sıra; Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş yer alacak.

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver gerçekleştirilecek olan ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada; “Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Gülizar Biçer Karaca ve bir grup milletvekiliyle; çevre için, toprakları için, sağlıkları ve yarınları için mücadele başlatan yöre halkına destek için 11 Aralık Çarşamba günü, Karaman'ın Karalgazi Köyü’nde olacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez.” ilkesiyle yurdun dört bir yanında hak, hukuk, adalet diyen; vatanı, toprağı ve gelecek nesillere bırakacağı mirası için birleşen, mücadele eden herkesin yanında olan CHP, bu kez de Karalgazi ve çevre köylerdeki yurttaşlarımızın yanında olacaktır. Bugün Karalgazi için öncelik oluşturan tehdit, yarın tüm Karaman'a sirayet edecektir. Bunun için; sen, ben demeden birleşme ve yarınlarımız için omuz omuza durma vaktidir. Bu çerçevede 11 Aralık Çarşamba günü saat 12:00'de Karalgazi'de gerçekleştireceğimiz ziyarete tüm basın mensuplarımız davetlidir.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum