banner56

Binali Yıldırım'a Yeni Görev

Eski Bakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım'a çok önemli bir görevin verilebileceği konuşması gündeme düştü.

Binali Yıldırım'a Yeni Görev

Seçimler bitti. Türkiye oldukça yoğun bir gündemi geride bıraktı. Seçimlerdeki özel isimlerden seçimi kaybedenlerde oldu. Aradan bir süre geçtiki gözler o özel isimlerin konumunun artık ne olacağı konusuna çevrildi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'de bugün yazdığı köşe yazısında önemli bir ismin getirilebileceği konumu okurları ile paylaştı.

"Cumhurbaşkanı Yardımcısı olabilir"

Eski Bakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerini kaybetmesinin ardından herkes Binali Yıldırım'a şimdi ne olacak dedi. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi köşe yazısında Ak Parti kulislerinde konuşulanlara yer verdi. Selvi, Yıldırım'a Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı görevi verilebileceğini söyledi.

Selvi yazısında, "Binali Yıldırım’ın yeni dönemde Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması konuşuluyor. Ama milletvekili olması nedeniyle parlamentoda denge hesabı yapılır mı orasını bilmiyorum. Baştan açık ve net olarak söyleyeyim: Bunlar Erdoğan ve çevresine dayalı kulisler değil. AK Parti milletvekilleri arasında konuşulanları aktarmaya çalıştım. Galiba değişiklikler gerçekleşene kadar bu tür söylentiler devam edecek." ifadelerine yer verdi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22