banner56

Başkan ERDOĞAN; "Mursi Eceliyle Değil, Öldürülmüştür!" dedi.

İstanbul Sancaktepe'de Toplu Açılış Töreninde Konuşan Başkan ERDOĞAN, Hayatını Kaybeden Eski Mısır Cumhurbaşkanı Mursi'nin Ölümünü Değerlendirdi

Başkan ERDOĞAN; "Mursi Eceliyle Değil, Öldürülmüştür!" dedi.

Mısır tarihinin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Muhammed MURSİ, yönetimine yapılan darbenin ardından işleyen yargı sürecinde çıkarıldığı mahkemede fenalaşarak hayatını kaybetmişti. Bütün dünyada büyük biir yankı yapan bu haber ülkemiz gündemine de oturdu. Akıllara ise Mursi'nin ölümünün doğal yollardan mı yoksa dışarıdan bir müdahele ile mi olduğu geliyor.

İstanbul Sancaktepe'de katıldığı toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Muhammed Mursi'nin darbeyle devrilmesinin ardından söylenen sözleri, kimi mesajları hatırlıyorsunuz. Muhalefete yakın bazı sosyal medya hesaplarının sergilediği çirkefliği görünce insanlık adına üzülüyoruz. İşte bu CHP zihniyeti benimle ilgili ne diyordu; 'Mursi içeri atıldı Erdoğan'ın akıbeti de onun gibi olacak'. Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz mesele bu kadar önemli. Erdoğan'ın akıbetini Mursi'nin akibetine benzeten Sisi zihniyetidir. Bunlardan korkmuyoruz. Biz kefenimizi giyerek yola çıktık.

Biz birbirimizi Allah için seviyoruz"dedi. Mursi'nin ölümüne de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhammed Mursi mahkeme salonunda 20 dakika maalesef çırpınıyor. Mursi'ye müdahale etmiyorlar. Mursi eceliyle değil öldürülmüştür. İslam İşbirliği Teşkilatını göreve davet ediyoruz. Gerekeni yapması gerekir." dedi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22