Ak Parti Temayül Oylamasında Bakın İl Başkanlığı İçin Hangi İsimler Aday Oldu

Karaman Adalet ve Kalkınma Partisi, İl Başkanı Mehmet ER'in istifa etmesinin ardından yeni il başkanını seçmek için temayül oylamasına gitti.

18 Nisan 2019 - 12:15

İl Başkanı Mehmet ER'in istifa etmesinin ardından Ak Parti Genel Merkezinin talimatı ile Karaman'da temayül oylamasına gidildi. Genel Merkez Teşkilat Başkanlığından görevli olarak önceki dönem Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü NAZLI, Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Ekrem GÖRÇEKER ve Genel Merkez görevlisi Mehmet Said KAYA geldi. 

Heyet Başkanı Mustafa Şükrü NAZLI oylamadan önce yaptığı açıklamada;

"31 Mart yerel seçimlerini geride bıraktık. Allah'a şükür partimiz %44, cumhur ittifakı olarak %52 oy oranı ile bu sçimlerden çıktı. Ak Parti kurulduğundan beri girdiği bütün seçimlerde milletimizin büyük bir teveccühü ile bütün partileri geride bırakarak birinci olmayı başarmıştır. Türk siyasi hayatından bu kadar uzun bir süre milletin teveccühüne mazhar olmuş siyasi bir parti daha henüz olmadı. Bu açıdan, bu büyük başarı zaferlerle böbürlenmek yerine bizim aldığımız emaneti ve sorumluluğumuzu daha da arttırmaktadır. Biz bu kararlılıkla yolumuza yürümeye devam ediyoruz. Bir yandan ülkemizim gücünü ve refah düzeyine artırmak yolunda, diğer yandan dış dünyada ülkemizin itibarını artırmak için yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın büyük bir özveri ve gayreti ve milletimizin ona olan bağlılığı ile inşAllah Türkiye daha uzun yıllar huzur ve istikrar içerisinde yönetilecek, hakettiği düzeye ulaşacaktır.

"2023 ve 2071 Hedefleri Olan Bir Siyasi Partiyiz"

Ak Partinin hedefleri ile Türkiye'nin hedefleri artık özdeşleşmiş haldedir. Bu bilinçle ülkemiz için üretmeye, tam bağımsızlığı kazanma yolunda büyük bir gayret ve çaba içerisindeyiz. Bütün illerimizde bulunan teşkilat mensuplarımızın heyecanı bu yöndedir. Bizler bu ülkeye sevdalı insanlarız. Vatanımızı ülkemizi, şehirlerimizi seviyoruz. Bu aşkla heyecanla hepimiz gayret ve çaba içerisindeyiz.

Yerel seçimlerde geride kaldı. Seçilen başkanlarımızda bu heyecan ile kendi şehirlerini imar ve inşa edecekler. Ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasına katkıda bulunacaklarına yürekten inanıyoruz.

"Hatalarımız Eksiklerimiz Varsa Biz Bunları Masaya Yatırır Değerlendiririz"

Tabi bu bir seçimdir. Nihayetinde farklı sonuçlar var. Kazananlar ve kaybedenler var. Kazanmakta bir imtihandır kaybetmekte. Bunun bilinci içerisindeyiz. Hatalarımı eksikliklerimiz varsa biz bunları masaya yatırır gerekli değerlendirmeleri yapar ve yolumuza devam ederiz. Tabiki milletimizin tercihine ve takdirine her zaman saygı duyuyoruz.

"Mehmet ER Sevdiğimiz Bir Kardeşimizdi"

Bugün yapacağımız temayül yoklamasında yeniden bir il başkanı belirleyeceğiz. Karaman İl Başkanımız affını istedi.  Mehmet kardeşimiz çok sevdiğimiz değer verdiğimiz bir kardeşimizdi.Ben şuana göstermiş olduğu çaba ve gayretten dolayı İl Başkanımız Mehmet ER'i hepinizin huzurunda kutluyorum.

"Biz İstişareye Önem Veren Bir Partiyiz"

Biz oturup Ankara'da Genel Merkez'de bir il başkanı belirlemiyoruz. Geliyoruz burada en alt kademeye kadar bütün birimlerimizin görüşlerini alıyoruz. Birebir görüşmeler yapıyoruz. Şehrin dinamik unsurları ve sivil toplum kuruluşları ile görüşmeler yapıyoruz. Esnafları ziyaret ediyoruz. Çok dar çerçeveli bir görüşme yapmayacağız. Eski milletvekilleri, bakanlarımız, eski il başkanlarımız, daha önce yönetimlerde bulunmuş arkadaşlarımız. Münkün olduğu kadar herkesin görüşünü almaya ve ortak  bir kanaatle konsensüsle bir aday belirleme gayreti içerisindeyiz. Bugün burada 3 arkadaş beraberiz. Çalışmaları birlikte yaparak genel merkeze bir rapor sunacağız. Bu raporlar doğrultusundan genel merkezimizin değerlendirmeleri olacak. Daha sonra Ankara'da aday arkadaşlarımızı mülakat yapacaklar ve son takdir genel başkanımızındır. Bu süreç böyle işler. Burada kararı biz vermiyoruz. İl Başkanı belirlenirken sayın genel başkanımız mutlaka bu değerlendirmeleri göz önünde bulundurur ve nihai karar kendilerinindir." dedi.

Aday Olan İsimler

1 - Tamer YILDIZBAŞ

2 - İbrahim KOÇAK

3 - İbrahim Ayhan ŞANCI

4 - Hüseyin MUTLU

5 - Mesut SOYFİDAN

6 - Hüseyin TÜRKSEVER

7 - Keramettin ÖZDEN

Haber: Oğuz BEKTAŞ / SİYASET

YORUMLAR

  • 1 Yorum