banner56

Ak Parti İstanbul Seçimlerinin Neden Yenilendiği İle İlgili Video Yayınladı

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul'daki Seçimler İle İgili Usulsüzlükleri ve Seçimin Neden Yenilendiğini Videolu Anlatım İle Açıkladı

Ak Parti İstanbul Seçimlerinin Neden Yenilendiği İle İlgili Video Yayınladı

Hepinizinde bildiği üzere 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Türkiye'de kirli bir siyaset üzerinden gerçekleştirildi. Türkiye muhalefeti Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı olarak adeta ikiye bölündü. Seçimin sonunda Adalet ve Kalkınma Partisi kalesi niteliğinde olan Başkent Ankara'yı ve İstanbul'u kaybetti.

Fakat İstanbul seçimlerinin şaibeli olduğu ile ilgili kesin delilleri olduğunu söyleyen Ak Parti bir çok kez YSK'ya başvurdu. Oyların tekrar sayılmasını isteyen Cumhur İttifakı kabul gören bölgelerde sayılan oylar neticesinde Millet İttifakının adayı Ekrem İMAMOĞLU'nun oylarının büyük oranda düştüğünü gördü. Oyların kesinlikle çalındığını düşünen Cumhur ittifakı YSK'ya İstanbul'da ki bütün oyların sayılması gerektiğini belirtti.

En son da çantalarca belgeler ve evraklar ile Yüksek Seçim Kurulu'nun kapısını çalan Cumhur İttifakı Yüksek Seçim Kurulu'ndan seçimin yenilenmesi gerektiğini talep etti. Seçimin neden yenilenmesi gerektiğini ve yapılan usulsüzlükleri YSK'ya anlatan Adalet ve Kalkınma Partisi, özet bir hali ile de bu usulsüzlükleri ve seçimin neden yenilenmesi gerektiğini video ile anlattı. İşte Ak Parti'nin resmi sosyal medya hesabından paylaşılan o video.

Haber: Oğuz BEKTAŞ / Siyaset

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22