banner56

Ak Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan Karamanlılardan Takdir Topladı

Karaman Ak Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, göreve geldiği günden bu yana Karamanlıların takdirini toplamayı başardı.

Ak Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan Karamanlılardan Takdir Topladı

31 Mart Yerel Seçimlerini Karaman geride bıraktığı günden beri siyaset gündemi çok sıcak ve yoğun geçiyor. Karaman Belediyesi'nin 15 yıl sonra el değiştirmesi bir çok konuyu gündeme taşıdı. Özellikle seçim öncesi ve seçim sonrası yakından takip etmiş olduğumuz siyaset gündem ve işleyişi son zamanlarda Karaman'da çok değişti.

Seçimlerden sonra Adalet ve Kalkınma Partisi'de yönetimde değişikliğe gitti. Karaman'da oluşan bazı kötü algıların kırılması için bir çalışma programı çizildi. Farklı bir bakış açısı ile Karaman siyasetine yeni bir yüz geldi. Kimilerinin yitirdiği umut, kimilerinin ise yitirdiği heyecan artık yeniden boy göstermeye başladı. Siyasetçiler artık meydandan konuşmaya başladı.

Görünün o ki, bu başkan konuşmaktan çok iş yapacak.

Önümüzde uzun bir seçim dönemi var. Her seçimden sonra gelecek seçimin yatırımları için bütün konular masaya yatırılır ve gerekenin yapılabilmesi için çalışmalar başlatılır. 15 yıldır yönetimi elinde bulunduran Adalet ve Kalkınma Partisi, Karaman'da seçimi kaybetmesinden sonra yapılan hataları ve yanlışları düzeltmek için kolları sıvadı ve gerekeni yaptı. Teşkilatın ne kadar önemli bir rolünün olduğu ise yeni yönetimin göreve gelmesi ile görüldü. Eski Ak Parti İl Başkanı seçimin kaybedilmesinden sonra istifasını sosyal medya üzerinden duyurdu. Bunun üzerine genel merkez çalışmalara başladı. Karaman'da başlatılan temayüller sonrası Karaman 5. Noteri olarak görev yapmakta olan Avukat Abidin Çağlayan il başkanlığına layık görüldü.

Herkesin beklediğinden daha farklı politikalar izleyen başkan Çağlayan, konuşmaktan ziyade dinlemeyi tercih etti. Dinlediklerine görede hareket etti. Karaman'ın ve Karamanlıların ihtiyaçlarını gözlemledi. Kendisini sadece seçim döneminde sahaya inen bir başkan olarak görmedi. Belediye yönetiminin başka bir partide olması onun hizmet için yapılması gerekenler konusunda çalışmasına engel olmadı.

Hükümet partisi Ak Parti'nin Karaman'daki temsilcisi olarak, milletvekilleri ile istişarelerde bulunarak Karaman'ın önemli ihtiyaçları konusunda çalışmalar yaptı. Karaman'a geitirilecek olan hizmetlerin biran önce getirilmesi için sürekli projelerin muhatapları ile iletişimde bulundu ve hizmetleri hızlandırdı. Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı gibi kurumlarla milletvekilleri aracılığı ile Karaman'ın sorunları için görüşmeler yaptı. Sonuçları ise Karaman'ın yararına oldu. İl Başkanı Abidin Çağlayan henüz dün yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanlığı tarafından Karaman İlimize toplamda 41 yeni doktor ataması yapılmış olup, başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sağlık Bakanımıza, milletvekillerimiz Dr.Recep ŞEKER, Selman Oğuzhan ESER,Hemşerimiz Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr. Ahmet Tekin ve emeği geçen herkese teşekkür ederim." diyerek bu hizmetide Karamanlılarla paylaştı.

Sosyal medyadan destek mesajları geldi.

Siyasetinde yoğun olarak işlendiği medya araçlarından birisi olan sosyal medyada ise Karamanlı kullanıcılardan başkan Abidin Çağlayan'a destek mesajları geldi. Bu mesajlardan birisinde şu ifadelere yer verildi. "Ak Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, tebrikler. Mesele tatilde birileri gibi hastane konser gezmek değil, icraat yapıyorsun Karaman'a." denildi.

Bu mesajların arasında, "İşte özlenen Ak Parti. Umutlarımız yerine geliyor. İnşallah gerekeni yaparlar devamı gelir." oldu.

Cumhur ittifakı konusunda hassas davrandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin teşkilat binasında düzenlemiş olduğu Ağustos ayı Danışma Meclis toplantısında konuşan Abidin Çağlayan, cumhur ittifakı konusundaki hassasiyetini de dile getirerek, "Biz AK Parti olarak Cumhur ittifakı konusunda hassasiyetimizi koruyarak Karaman için bir çivi dahi çakılacaksa bunun için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

Cevap hakkı doğan bütün sorulara cevap verdi.

Karaman'ın siyaset gündemi önceki dönemlerde açıktan yürütülemedi. Sıcak ve şeffaf siyaset anlayışını yürütülür hale getiren başkan Çağlayan, kendisine ve partisine cevap hakkı doğan bütün sorularada cevap verdi. Karamanlıların bütün partilerin siyaset şeffaflığını yakından görmesine ön ayak oldu. Bu konuda attığı adımlar ise siyasetteki şeffaf siyasetin hizmetler ve duruşlar konusunda ne denli önemli olduğunu gözler önüne serdi. Reklam dolu konuşmalar yerini yapılması gereken hizmetler için çalışmaya bıraktı.

Başkan Çağlayan'a Karamanlılar adına Karaman adına atılan her adım için teşekkür ediyoruz. Karaman'ın laf reklamından daha çok hizmete ihtiyacı var. Bu konuda bütün mecraların yaptığı çalışmaları yakından takip ediyoruz, şimdiye kadar yapılan başarılı çalışmaları takdir ediyor, başarısız çalışmalar konusunda da eksikliklerin giderilmesi için ibret alınması gerektiğine vurgu yapıyoruz. Geçmişte yaşanan iyi veya kötü bütün tecrübeler gelecekteki başarıların habercisidir. 

Karaman Haber
Haber: Oğuz Bektaş / Yerel Siyaset

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 15:17
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman ç
Osman ç - 8 ay Önce

Allah Yardımcısı olsun inşAllah kalan asalaklar da temizlenir

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22