Ankara'da Mutlu Ege Millet Bahçesi'nde sıcaktan bunalan çocuklar, parkı sulamaya gelen su tankeri tarafından serinledi. Ankara'da vatandaşlar aşırı sıcaklar ile boğuşuyor. Sıcak ve nemden en çok ise çocuklar etkileniyor. Ankara'nın Mamak ilçesinde yer alan Mutlu Ege Millet Bahçesi'nde sıcaktan bunalan çocuklar, parkı sulamaya gelen su tankeri tarafından serinledi. Suyun altında kalan çocuklar biraz olsun sıcak ve nemli havadan kurtulup hem eğlendi hem serinledi. Bir süre görevlilerin sıktığı suyun altında serinleyen çocuklar daha sonra oyunlarına kaldıkları yerden devam etti. Ankara Valiliği vatandaşları aşırı sıcaklara karşı uyardı Ankara Valiliğinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Salı gününden itibaren hava sıcaklıklarının batı kesimlerden başlayarak daha da artacağı Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri Ankara genelinde mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Hafta sonu yağışla birlikte sıcaklıkların Ankara genelinde azalarak mevsim normalleri civarına inmesi bekleniyor. Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir."
GÜNDEM
Yayınlanma: 10 Haziran 2024 - 20:37
Güncelleme: 10 Haziran 2024 - 20:38
Sıcaktan bunalan çocukları su tankeri serinletti
Ankara'da Mutlu Ege Millet Bahçesi'nde sıcaktan bunalan çocuklar, parkı sulamaya gelen su tankeri tarafından serinledi.
GÜNDEM
10 Haziran 2024 - 20:37
Güncelleme: 10 Haziran 2024 - 20:38
EDİTÖR
![Karaman Haber](https://www.karaman.org/images/yonetici/2023/01/karaman-haber-8569.png)
2003 yılında yayın hayatına başlamıştır. Karaman ve ilçerinden güncel haberlerin bulunduğu yerel tanıtım ve haber sitesidirç
İlginizi Çekebilir