KARAMAN Karaman Haber

Seçim’ler Bitmedi Daha…

Seçim’ler Bitmedi Daha…
17
25 Haziran 2018 - 19:41

Seçim’ler Bitmedi Daha…

Ramazan ayı içerisinde Karaman Kale sosyal tesilerinde verilen iftar yemeğinde gördüm yani seçim gecesini .. parti bitmiş dedim … öbekleşmeler gruplaşmalar eskiler yeniler AKP’liler AK Partililer ve Kedicikler…

O gün kullandığım kelime ‘’Parti Bitmiş ‘’dedim..

Neden Dedim,
Çıkarlar, ilişkiler ,çatışmalar, dışlanmışlıklar , menfaatler …

Dün gece Aktekke Meydanında kaynayan kazan birilerin canını yakacağa benziyor..

Yerel yönetimler önemli
Yerel yönetimde yer alanlar takkelerini alıp bir bakmalıdırlar, Sosyal medyada yapılan anketleri görmezden gelmeyerek!
Yerel yönetimlerde Karaman kan kaybediyor, bunun etkisi dip olarak Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini tetikliyor, bunun en iyi örneklerini Konya, Şanlıurfa ve Karaman’da görmek mümkün.( Türkiye Genelinde Oy Kaybedildi)

Ak Parti Karamanda Oy kaybetti…
Tüm İlçelerde dahil olmak üzere 12bin oy kaybetti! Bir şekilde bu oylar Başta MHP olmak üzere kaydı ! bunda aday adaylığı süreci en etken faktörlerden birisi idi. İthal aday meselesi de yaz günü arabaşı hamuru gibi pek tutmamış gibi..

Sonuçlar incelendiğinde CHP fazladan yaklaşık 2900 oyla bir milletvekili çıkardığını yani AK Parti’nin 3.vekili sadece 2900 oyla kaybetti. MHP sadece 1400 oyla milletvekili çıkaramadı.
MHP İl Başkanı Oktay Yılmaz’ın bu konuda diyecekleri önemlidir.

Aday Adayları Nerede!

Bu seçim Karaman’da aday adayları enflasyonu yaşandı, 36 aday başvuruda bulundu, adaylara baktığımızda ithali, yerlisi, mevkileri, konumları, Metropollüsü, Şehirlisi, taşralısı köylüsü ,kasabalısı bütün bir Karaman’a etken olabilirlerdi.

Birkaç önemli adaydan başka destek veren olmadı sanırım Partiyi ve davayı yalnız bıraktılar…

Aday adaylarına baktığımızda seçim sonucuna etki etmekte zorlandı mı yada seçilemedikleri için küstüler mi ? Bunu zaman gösterecek..

Recep Şeker’in geçen dönem pasif adaylığı yeniden 1.Sıradan olması dengeleri alt üst etti, Sıralama şu şekilde olabilirdi Hüseyin Mutlu, Selman Oğuz Eser ve Recep Şeker 3. Aday rahat seçilirdi.

Ak Parti il yönetimi değişimlere her daim açık olmalı, parti içerisinde kucaklaşmalı ve yeniliğe açık olmalı.

Kadın Kolları
Ak Parti Kadın Kolları bu seçim kötü bir dönem yaşadı diyebiliriz, aday adaylığı ile birlikte bazı aday adaylarının yanında yer almaları bir yana ,parti içerisinde kutuplaşmanın fitilini yaktı diyebiliriz. Kadın kolları tavırları ve hareketleri mahalli ziyaretlerinde etken oldu diyebiliriz.

Gençlik Kolları

Karamanda oy kaybı yaşayan Ak Parti ilk defa oy kullanacak yeni seçmene ulaşamadığı görülüyor.
Ak partiden seçilen milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuz Eser ile CHP’ den seçilen İsmail Atakan Ünver başarılar diliyorum.

Kazanan Karaman oldu…

BÜNYAMİN KATIRCI
KARAMAN.ORG
KARAMAN SAYFASI

Editör : Bünyamin KATIRCI / KARAMAN.ORG
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorumunuz Yapabilirsiniz.

© Karaman.org Karaman Haberleri Karaman Güncel Son Dakika Haberleri Karaman Bilgi Karaman Tarih Karaman Canlı Yayın Karaman Nöbetçi Eczanel Karaman Tv