banner56

Savaş KALAYCI Mazbatasını Ne Zaman Alacak?

Karaman'ın Milliyetçi Hareket Partili Yeni Belediye Başkanı Savaş KALAYCI Mazbatasını Ne Zaman Alacak?

Savaş KALAYCI Mazbatasını Ne Zaman Alacak?

93.339 seçmenin katıldığı 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinin adayı Savaş KALAYCI, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 35.893 oy alarak, %39,57 oran ile 15 yıl sonra Karaman'da Belediyeciliği Ak Partiden devraldı.

Ak Parti İtiraz Etti Mi?

Yüksek Seçim Kurulu yapmış olduğu açıklamada bugün saat 15.00'a kadar seçim sonuçlarına itiraz edilebileceğini duyurdu. İtirazların yapılmadığı illerde seçilen belediye başkanlarının mazbatalarını alabileceklerini belirtildi. 

Ak Parti'de Karaman'da bugün öğleden sonra 341 sandığın tamamı için tekrar sayılması yönünde itirazda bulunduğu öğrenildi. 

İtirazların YSK'ya iletilmesinden sonra YSK kurul toplantısı yapacak. Kurulun kararına göre oyların tekrar sayılıp sayılmayacağına karar verilecek. Yüksek Seçim Kurulu bu kararını en geç Perşembe saat 17.00'a kadar açıklayacak. 

Savaş KALAYCI Mazbatasını Ne Zaman Alacak?

Yüksek Seçim Kuruluna yapılan itirazın ardından elbet süreç uzayacak. Oyların sayıldıktan sonra, sonuçlar netleşene kadar Savaş KALAYCI mazbatasını alamayacak.

Fakat eğer Yüksek Seçim Kurulundan oyların itiraz talebine red gelirse Savaş KALAYCI bu Cuma günü mazbatasını alabilir. Eğer oyların sayılmasına karar verilirse bu süreç 1 veya 2 hafta uzayacak. 

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat kürekçi
Suat kürekçi - 9 ay Önce

ZURNADA PEŞREV OLMAZ..YİĞİDİN BAHTINA NE ÇIKARSA..demiş..ATALARIMIZ...say..say..çıkacak sonuca katlanın ama. .tekrar her sayım sonu MEYDANDA TOPLANIP kutlayalım..mı..

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22