Karaman Yeni Başkan Olarak Savaş KALAYCI'yı Seçti

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Karaman'da Kazanan Yeni Başkan Savaş KALAYCI oldu.

01 Nisan 2019 - 10:34 - Güncelleme: 01 Nisan 2019 - 13:02

Karaman sene başından beri 31 Mart 2019 yerel seçimlerine odaklanmış ve heyecanlı bir seçim maratonuna girmişti. Sonunda gün geldi ve Karamanlılar Mahalli ve İdari Seçimlerde yöneticilerine oy verdi. Karamanlılar %39,55 ile 35.745 oy vererek Milliyetçi Hareket Partisinin Karaman Adayı Savaş KALAYCI'yı seçti.

Dün akşam saatlerinde oyların açıklanmaya başlamasıyla birlikte heyecan dorukta gözler sonuçlardaydı. Sonuçlarda Savaş KALAYCI'nın önde olduğunu gören Milliyetçi Hareket Partililer araçları ile konvoylar yaparak sokaklara döküldü. Bir çok mahallede kutlamalar ve konvoylar yapıldı. Konvoylar ile Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanına gelen coşkulu kalabalık türküler söylerek sloganlar atarak zaferi kutlamaya başladı bile. Sonuçlarda sona gelindiğinde ise meşaleler yakıldı ve Savaş KALAYCI'nın konuşma yapacağı platform hazırlandı. Seçim sonuçlarında artık sonuçlar Savaş KALAYCI'yı başkan gösterdiğinde ise saat 22.00 sıralarında Savaş KALAYCI ve beraberindeki partililer seçim zaferini kutlamak ve Karamanlılara teşekkür etmek için Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanına geldi. 

Eline mikrofonu alan Savaş KALAYCI;

“Cenabı Allah’a binlerce kez şükrediyorum, sizlere binlerce kez teşekkür ediyorum. 4 ayı aşkın bir süredir bizlere destek verdiniz, evlerinizi işyerlerinizi ve her şeyden önemlisi de gönüllerinizi açtınız. Allah hepinizden ebeden razı olsun.

Gece gündüz demeden çalıştık. Karaman’a olan sevdamızı, Karamanla ilgili hayallerimizi anlattık. Tüm bunları karşılıksız bırakmadınız. Omuz verdiniz, kol kanat gerdiniz, bağrınıza bastınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Milliyetçi Hareket Partimizin Değerli İl Başkanı ve yöneticilerine, Merkez İlçe Başkanı ve yöneticilerine büyük emek ve gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Karaman’a kadar gelerek seçim çalışmalarımıza destek olan partimizin Merkez Yürütme Kurulu Üyemiz Değerli Hüseyin Korkmaz Beyefendiye huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun var olsun. Partimizin Değerli Kadın Kolları Başkanına ve kıymetli yönetimine çok teşekkür ediyorum. Haklarını ödeyemeyiz. Sağ olsunlar var olsunlar.

Kar kış demeden, yağmur çamur demeden fedakârca çalışan Ülkü Ocaklarımızın çok değerli başkanı ve yöneticilerine, bozkurt yürekli genç kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Farklı siyasi partilere mensup oldukları halde, bizlerdeki bu dinamizmi ve heyecanı görerek bizimle kol kola yürüyen, gönül ve sefer birlikteliği yapan değerli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Bugün siyasi görüş gözetmeksizin bizlere oylarıyla destek olan farklı siyasi partilere mensup tüm hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.

Bugün sandık başlarında görev alan, şu anda bile seçim kurulunda oyların girilmesine nezaret eden değerli arkadaşlarıma, kardeşlerime, ağabeylerime çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Özellikle buradan teşekkür etmek istediğim birkaç arkadaşım var. Bu seçim sürecinde gerçekleştirdiğimiz bütün çalışmaları organize eden, organizasyonları hayata geçiren çalışma arkadaşlarıma, gecemizi gündüzümüze katarak birlikte çalıştığımız ekip arkadaşlarıma, kader arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.

Bugün kazanan Karaman oldu. Bugün kazanan kardeşlik oldu. Bugün kazanan birlik beraberlik oldu. Bu kardeşliğin, bu birlikteliğin, bu desteğin hakkını çok çalışarak, hizmet üreterek ve Karaman’ı hak ettiği yerlere taşıyarak vereceğiz. Asla ayrımcılık yapmayacağız. Karaman’ın birlik ve beraberlik içerisinde ve emin adımlarla güzel yarınlara yürümesi için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Yarın Karaman’da güzel bir başlangıç olacak. Meydanlarda sizlere verdiğim bir söz vardı. Allah’ın izni ile bütün Karaman “bu kadar kısa sürede bir şehir bu kadar nasıl değişir” diye soracak demiştik. İnşallah bunu başaracağız. Karamanımızı mutlu, huzurlu, yaşanabilir marka bir şehir haline getireceğiz. Sosyal belediyeciliği Karamanımıza tam manasıyla yerleştireceğiz.

Bu akşam, bu soğukta sizlerin daha fazla üşümesine gönlüm razı değil. İnşallah daha çok birlikte olacağız. Bu kucaklaşmamız hiç bitmeyecek Allah’ın izni ile. Ayaklarınıza sağlık, yüreklerinize sağlık, emeklerinize sağlık. Geceniz hayr olsun, başarımız daim olsun. Allah yardımcımız olsun.

Hepinizi Cenabı Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun var olun” dedi.

Coşkulu kalabalığa konuşma yapan Savaş KALAYCI daha sonra Karaman Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatında vatandaşların tebriklerini kabul etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum