banner56

Şehit Piyade Er Umut Bulut'un oğluna vasiyeti

2 yıl önce şehit olan Piyade Er Umut Bulut'un eşi Özlem Bulut, eşinin, şehit olmasından 5 saat önce oğluyla ilgili vasiyette bulunduğunu açıkladı.

Şehit Piyade Er Umut Bulut'un oğluna vasiyeti
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi’ndeki Yeşiltaş Karakolu’na 2 yıl önce bir grup PKK’lı tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen Samsunlu Piyade Er Umut Bulut’un eşi Özlem Bulut, eşinin şehit olmadan yaklaşık 5 saat önce oğluyla ilgili vasiyette bulunduğunu söyledi.

"ŞEHİT OLMADAN 5 SAAT ÖNCE BİZİ ARADI"

Çok zor günler geçirdiğini belirten Özlem Bulut, şöyle konuştu;

"Eşim şehit olduğunda oğlum henüz 9 aylıktı. Ben kendimi oğluma adadım. Eşimin vasiyetini yerine getirmek için yaşıyorum. Eşim şehit olmadan bir hafta önce onun şehit olacağı ile ilgili rüyalar gördüm. Şehit olmadan yaklaşık 5 saat önce telefonla bizi aradı ve konuştu. Ona gördüğüm rüyaları anlattım. Güldü.

 

"O DA BABASI GİBİ KAHRAMAN BİR ASKER OLACAK"

Şehit olacağını kendisi de söyledi. Bana 'Oğlumuzu okut. Benim şehit olacağım yere komutan olarak gelsin, görev yapsın' dedi. Eşim dediği gibi şehit oldu. Şimdi ben de oğlumuz için söylediği bu vasiyeti yerine getirmek için çalışıyorum, yaşıyorum. Bütün geleceğim, hayallerim, hayatım oğlumun üzerine. O da babası gibi kahraman bir asker olacak."
Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 22:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER