banner56

Sağlıklı Bir Nesil İçin Çocuğumla El Ele Yürüyüşü' Etkinliği Düzenlendi

Sağlıklı Bir Nesil İçin Çocuğumla El Ele Yürüyüşü' Etkinliği Düzenlendi
Vali Fahri Meral, Yavuz Sultan Selim Ortaokulunca düzenlenen “Sağlıklı bir nesil için çocuğumla el ele yürüyüşü” etkinliğine katıldı.

08 Ekim 2017 Pazar günü okul önünde başlayan yürüyüşe Vali Meral, eşi Zehra Meral, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, İl Sağlık Müdürü Dr. Musa Şahin, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, Yavuz Sultan Selim Ortaokulu Müdürü Şevki Altan Uyar, öğretmenler ve öğrenci aileleri katıldı.

Sağlığımızın önemine dikkat çekmek ve kamuoyunda sağlıklı yaşamanın farkındalığını oluşturmak amacıyla düzenlenen yürüyüşün ardından konuşan Vali Meral, insanoğlunun farkında olmadığı ve kendisine bahşedilen en büyük nimet olan sağlığımızı korumaya yönelik böyle bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Özellikle nüfusunun büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu ülkemizde, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak, onları geleceğe daha sağlıklı ve iyi hazırlayabilmek için bu tür etkinliklerin sayısının arttırılması gerektiğini ifade eden Vali Meral, geleceği yeniden şekillendirecek ve inşa edecek olan gençlerimizi sportif faaliyetlere ve etkinliklere teşvik eden, onları hayata bağlayan, sağlıklı bireyler olarak yetişmesine olanak sağlayacak çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 22:34
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22