banner56

Sağlık Bakanı'ndan Sözleşmeli Personellere Müjde

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA, uzun zamandır gündemde olan sözleşmeli sağlık personelleri ile ilgili müjdeyi verdi.

Sağlık Bakanı'ndan Sözleşmeli Personellere Müjde

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA, Sağlık personellerinin uzun zamandır beklediği konuyla ilgili açıklamayı bugün gerçekleştirdi.

Sağlık personellerinin sabit pozisyonda çalışma süresinin 6 yıldan 4 yıla düşürüldüğünü söyledi.  Uzun zamandır gündemde olan sözleşmeli sağlık personelinin 6 yıllık zorunlu çalışma süresinin düşürülmesine dair talepler Türkiye Büyük Millet Meclisi komisyonunda değerlendirilmeye alındı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu düzenlemenin hayata geçmesi ile sözleşmeli çalışan sağlık personelimiz, ilk atandığı yerde 3 yıl çalıştıktan sonra talebi halinde memur kadrosuna geçebilecek. Memur kadrosuna geçtikten sonra aynı yerde 1 yıl daha çalışırsa diğer memurların sahip olduğu tüm haklara ve başka yerlere naklen atanma hakkına sahip olacak. Bu vesileyle sağlık personelimizin özlük hakları ile ilgili önemli bir kazanım sağlanmasına destek veren TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyelerine, sağlık çalışanlarımız ve şahsım adına teşekkür ediyorum" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 18:22
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22