banner56

Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun'ndan Önemli Uyarı

Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun, ilimizde korona virüs vakalarının artmasıyla birlikte vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun'ndan Önemli Uyarı

Kurşun yaptığı açıklamada, "Dünyamızı etkisi altına almış olan Covid-19 diğer ismiyle korona virüs, ülkemiz genelinde bugüne kadar 4 bin 711 can kaybına mal olmuştur. İki buçuk milyona yakın vatandaşımıza test yapılmış 171.000 vatandaşımızın testi pozitif çıkmıştır. Bu pozitif vakalarımızdan 141.000’i iyileşmiş 30.000 civarı vatandaşımız halen hastanelerimizde tedavi altındadır. Covid vakaları ülkemizde görüldüğü günden itibaren ilimizde makul düzeylerde seyrederken Ramazan bayramı itibari ile artış göstermeye başlamıştır. Bu artışın sebepleri sosyal mesafeye dikkat edilmemesi ve maske kullanımındaki azalmalardır.

İlimizde yaşanan bu durum karşısında Hıfzıssıhha kurulumuz İlimizde maskesiz dolaşma yasağı getirmiştir. Halkımızdan istirhamımız İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarını özverili bir şekilde takip ederek uymalarıdır. Allah’ın izniyle toplumumuzu tehdit eden bu virüsle savaşı sağlık çalışanlarımız ve sizlerin de desteğiyle hep birlikte kazanacağız. Ülkemiz genelinde Vaka sayısındaki azalışın başarısı; maske ve sosyal mesafe kuralına uyularak gerçekleştiğini unutmayalım. Tedbirlere ne kadar uyarsak o kadar güvende olacağız, tedbirlere uymazsak da bu virüsten kurtulamayacağımızı unutmayalım. Değerli Karaman halkımızı tedbiri elden bırakmayarak sağlık camiamıza bu zorlu süreçte destek olmaya ve ilimizi korona virüs sürecinden kurtarmaya davet ediyorum.

Halkımıza; tedbirli, maskeli, mesafeli ve sağlıklı günler diliyorum." dedi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22