banner56

Kan Bağışında Bulunarak Hayat Kurtaran Gönüllülere Onur Madalyası

14 Haziran "Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü" kapsamında kan bağışlayarak hayat kurtarmaya vesile olan gönüllü bağışçılar madalya ile onurlandırıldı.

Kan Bağışında Bulunarak Hayat Kurtaran Gönüllülere Onur Madalyası

Karaman'da kan bağışlayarak, ihtiyacı olanların hayatlarının kurtulmasına vesile olan vatandaşlar için düzenlenen madalya ve ödül törenine Kızılay Şube Başkanı Adem KÜÇÜKYARMA, Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Sağlık Müdürü Adnan KURŞUN, Türk Kızılay Konya Kan Bağışı Merkezi  Müdürü Dr. Kaya LEVENT,  Belediye Meclis Üyeleri ve gönüllü kan bağışında bulunan vatandaşlarımız ve aileleri katıldı. 

Ödül töreninde 45 kez Kızılay'a kan bağışında bulunanlara plaket, 35 kez kan bağışında bulunan bağışçılar altın madalya, 25 kan bağışında bulunanlara gümüş madalya ve 10 kez kan bağışında bulunanlara bronz madalya taktim edildi. 

Türk Kızılay Derneği Karaman Şube Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini yürüten Genç Kızılay KMÜ ailesi topluluğu üyesi Yusuf KAHVECİ Türk Kızılay Derneğine yapmış olduğu 45. kan bağışı ve sergilemiş olduğu örnek davranıştan dolayı en genç bağışçılardan birisi oldu ve plakati almaya hak kazandı. KAHVECİ plaketini Karaman İl Sağlık Müdürü ve aynı zamanda Karaman Türk Kızılay Derneği yönetim kurulu üyesi Adnan KURŞUN'dan aldı.

Konuyla İlgili Türk Kızılay Derneği Karaman şubesinden de KAHVECİ'ye tebrik geldi. Tebrik mesajında; 

"Türk Kızılay Derneği Karaman Şube Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini yürüten Genç Kızılay KMÜ ailesi olarak kendisini tebrik eder, topluluğumuz ve Türk Kızılay ailesine gönüllü hizmetlerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz.

Toplamda 250  kişinin ödül aldığı organizasyona katılanlara  özellikle bağışçılarımıza duyarlıklarından dolayı teşekkür ediyor ve Türk Kızılay karaman şubesi  olarak bütün vatandaşlarımızı kan verme gönüllüsü olmaya davet ediyoruz . ilimizde pazartesi ve perşembe günleri belediye sağlık polikliniğinde  kan alma  işlemi devam etmektedir." denildi.

Karaman Haber

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22