banner56

İlk Yardımla Hayat Kurtaracak Merkezin Açılışı Yapıldı

İlk yardım konusunda eğitimcileri bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Karaman İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan İlk Yardım Eğitim Merkezinin açılışı yapıldı.

İlk Yardımla Hayat Kurtaracak Merkezin Açılışı Yapıldı

Açılış programına; Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Arslan’ın İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Hançer, okul yöneticileri, kurs eğitmenleri ve öğretmenler katıldı.

İlk Yardım Eğitim Merkezi açılışında konuşan Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “İş Sağlığı ve Güvenliği çerçevesinde kurulan İlk Yardım Eğitim Merkezinde, kursiyer öğretmenler aldıkları eğitimin ardından sınava tabi tutulacak. Sınavda başarılı olan öğretmenler İlk Yardımcı Sertifikası ve İlk Yardımcı Kimlik Kartına sahip olacak. Bu eğitimlerde, bir okul ya da kurumda iş kazası olmaması için neler yapılması gerektiği konusunda bilgiler verilerek ilk yardım esnasında temel yaşam desteğinin en doğru şekilde yapılması sağlanmış olacak. Merkezin açılında emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

"Birçok insanın ilk yardım eğitimi eksikliğinden ve acil durumlarda uygulanan yanlış yöntemlerden dolayı mağduriyetlere maruz kalabildiğini belirten  Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Arslan,verilen eğitimlerle büyük oranda bu sorunun üstesinden gelinebileceğini, Sağlıklı nesiller için kurum olarak her zaman gerekli desteği sunacaklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER